Inbox’ınızı Kontrol Altına Almanızı Sağlayacak 15 Ücretsiz Gmail Eklentisi

2315

Email’in olmadığı bir hayat herhalde artık hiçbirimiz düşünemeyiz. İşimizin, günlük hayatımızın bir çok bölümü artık email üzerinde. Peki hayatımızı kolaylaştıran emaillerin kullanımı arttıkça günümüzün bir bölümünü emaillerimizi düzenlemeye çalışmakla geçmiyor mu? Neredeyse emaillerimizi düzenlemekten excellerimize ya da odaklanmamız gereken diğer işlerimize vakit bulamıyoruz.

Peki size üçüncü parti eklentilerle Gmail’inizi çok daha efektif kullanıp, zaman tasarrufu yapabileceğinizi söylesek? Hem de bu eklentilere herhangi bir ücret ödemeden Gmail’inizin gücüne güç katabilirsiniz.

1. Rapportive: Email Kontaklarınızın Detaylı Profillerine Ulaşın

Anlık olarak size kimlerin mail attığını daha detaylı olarak öğrenmek istemez misiniz? Tarayıcınıza bir eklenti olarak kurulan Rapportive, Gmail’inize kenar çubuğu olarak ekleniyor ve  mail gönderen kişinin sosyal profillerinden tutunda şu an ki iş pozisyonuna kadar olan bir çok bilgiyi size sağlıyor. Tamamen ücretsiz olan bu eklenti Chrome, Firefox ve Safari üzerinde çalışabiliyor.

1-rapportive

2. Boomerang For Gmail: Maksimum Etki için Emaillerinizi Zamanlayın

Uluslararsı bir şirkette farklı zaman dilimlerinde çalıştığınızı düşünün, sen yatmaya hazırlanırken onlar daha çalışmaya başlamadılar bile. Boomerang maillerinizi kolayca belirlediğiniz bir saatte göndermenizi sağlıyor. Dilediğiniz saate Gmail’inizi kurun bırakın Boomerang geri kalanı sizler için yapsın. Üstelik kendinize hatırlatma aracı olarak da kullanabileceğiniz Boomerang, mesajlarınızı arşivler ve diğer maillerinize vakit ayırmanızı sağlar ve vakti geldiğinde arşivleri tekrar size hatırlatır.

2-boomerang

3. Unroll.me: Email Listesinden Toplu Üyelikten Çıkartma

Siz de bütün gün inboxınızı şişiren, hiç okumadığınız haber bültenleri ve email listelerinden bıktınız mı? Üstelik tek tek bu üyeliklerden çıkmak da size zor mu geliyor? Unroll.me sadece tek bir clickle sizi bu istemediğiniz emaillerden sonsuza kadar kurtarabilir. Günlük raporları ile de üyeliklerinizi segmente eder ve bütün segmentlerinizle alakalı size bir özet sunabilir. Ücreti de sadece TEK BİR TWEET.

3-unrollme

4. AwayFind: Artık Tatilde Emaillerinizi Kontrol Etmek Yok

Tatilinizde ya da dinlenmeye geçtiğinizde kendinizi mailinizi kontrol etmekten alıkoyamayanlardansanız size lazım olan tam olarak AwayFind. Bırakın AwayFind sizin maillerinizi sizin yerinize takip etsin, sadece önemli ve acil mailler için de sizi  bir tek SMS’le bilgilendirsin. Üstelik ücretsiz olarak tek bir Gmail hesabınızı da takip ediyorlar.

4-awayfind

5. ToDoIst: Email ToDo Listesi Yönetimi

ToDo listenizi  Gmail’inize entegre edebileceğinizi söylesek hoşunuza gitmez miydi?  ToDoIst önemli maillerinizi aksiyon alınabilir görev yapabilir, projelerinizi todo maddeleri ekleyebilir ve deadlinelar atayabilir. Ayrıca masaüstü ve mobil uygulamaları da mevcut.

5-todoist

6. News.me: Günlük Sosyal Medya Raporu

Çalışırken vaktinizi Twitter ve Facebook’unuzu kontrol ederek harcamak istemezsiniz. News.me sosyal medya bildirimleri ile inboxınızı doldurmanızı engeller. Bunun yerine size günlük popüler postlardan oluşan bir rapor hazırlar ve siz de önemli şeylerden geri kalmazsınız.

6-News-Me

7. FollowupThen: Tekrar Takip Etmeyi Kaçırmayın

Yapılan en büyük email hatalarından biri de önemli kontakları ve konuları takip etmemektir. FollowUpThen Gmail eklentisi dakik ve kararlılıkla önemli konuları kaçırmamanızı sağlar. Size ve takımınıza gerekli hatırlatmaları da yaparak işinizi kolaylaştırır.

7-followupthen

8. WiseStamp: Harika Email İmzası

Genellikle email imzaları genellikle sıkıcı ve tahmin edilebilebilir. WiseStamp email imzanızı farklılaştırarak fotoğrafınız, web siteleriniz, önemli güncellemeleriniz ve sosyal medya hesaplarınızdan oluşturmanızı sağlar. Hatta imzanızı optimize etmek için Google Analytics’i bile imzanıza entegre edebilirsiniz.

8-wisestamp

9. Enhancements for Gmail: Gmail Deneyiminizi Geliştirin

Her gün kullandığınız dijital araçları kişiselleştirmeyi ve özelleştirmeyi sevenlerdenseniz Enhancements for Gmail tam size göre. Gmail kullanıcı arayüzünü, eklentileri, chat barı, arkadaşını davet et mesajlarını temizleme olanağı sunar. Aynı zamanda masaüstü bildirimi de cabası.

9-enhancements for gmail

10. Gmail Offline: Offline’ken de Emaillerinize Erişin

Bu akıllı uygulama siz offlineken bile Gmail inboxınıza erişmenizi sağlar. Gmail inboxınızı masaüstünüzle senkronize eder. Şık kullanıcı arayüzü ile internetinizin olmadığı yerlerde bile maillerinizi okuyup cevaplamızı sağlar (internete bağlandığınız an maillerinizi gönderir).

10 - gmail offline

11. CloudMagic: Gmail’inizi Üretkenlik Araçları ile Entegre Edin

Evernote, Pocket, Trello, Salesforce, Zendesk , Mailchip gibi hepimizin gün içinde sürekli kullandığımız cloud çözümlere Gmail’inizi artık entegre edebileceğinizi size söylesek ve hepsine inboxınızdan çıkmadan erişebilseniz. Bir de üstüne iPhone ve Android çözümleri olduğunu eklersek sanırım direk aşağıdaki fotoğrafa tıklayıp indirmeye başlarsınız bile.

11-cloudmagic

12. Streak: Gmail CRM’i

Steak Gmail’le tamamen entegreli bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi). Satış yönetimi, döngüleri, müşteri desteği, hata takip etme, sonradan email gönderme gibi bütün özellikleri Gmail’iniz üzerinden üstelik ücretsiz yapmanızı sağlıyor.

12- streak

13. Batched Inbox for Gmail: Emaillerinizi Ayarladığınız Saatte Alın

Batched Inbox for Gmail ile ayarladığınız saatte toptan bütün maillerinizi alabilirsiniz. Böylece sürekli gelen emailler yüzünden işinize olan dikkatiniz dağılmaz.

13 -batched-inbox

14. mxHero Toolbox: Emaillerinizi ve Eklentilerinizi Kimler Açtı

Mailinizi gönderdiniz peki gönderdiğiniz kişiye mailiniz ulaştı mı? Açtı mı? Artık bu sorularla kafanızı meşgul etmeye son. Tek check iletildi. Çift check açıldı demek.

14 -mx-hero-for-gmail

15. Checker Plus for Gmail: Çoklu Gmail Hesaplarınız için Masaüstü Bildirisi

Tek tek bütün maillerinizi kontrol etmeden tek bir uygulama ile bütün hesaplarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Küçücük bir chrome eklentisi ile bütün bildirimler tek tık uzağınızda.

15- checker-plus-plugin-for-gmail

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir