İlk buluşmanın rahat geçmesi için ne yapmalıyım

808
ilk buluşma önerileri
ilk buluşma önerileri

Bugün sizlere sevgili ile ilk buluşma yada ilk buluşmanın rahat geçmesi için ne yapmalıyım , ilk buluşma önerileri konusunda detaylı konuşacağız.Uzaktan uzağa bakıştığın bir güzel/yakışıklı var. onu belki kantinde belki durakta belki de bir mekanda gördün. o da seni gördü haliyle. uzun bakışmaların ardından emin oldun ki o da seni süzüyor. Ne yaptın ne ettin ismini cismini öğrendin ve bir şekilde ulaştın bu hanımefendi/beyefendiye. konuştunuz konuştunuz sıra buluşup bir şeyler yemeye/içmeye geldi. heyecanlısın yerinde duramıyorsun bu ilk buluşman harika geçsin istiyorsun. Fakat ilk buluşmanın harika geçmesi için ne yapmalı? öncesinde sırasında ve sonrasında nasıl elimize kolumuza hakim olmalıyız? İşte size ilk buluşmanın rahat geçmesi için yapmanız gerekenler.

Kadınlar için de erkekler için de gergin bir konudur ilk buluşma. bu yazımda ilk buluşmandaki gerginliğini atman ve buluşmanın iyi geçmesi için harika tavsiyelerde bulunacağım sana. elbette ki bu işlerin genel geçer bir kuralı yoktur. Fakat nabza göre şerbet vermek denen bir gerçek de kabul edersiniz ki var. Olmayacak bir şeyi zorlamanın, olmadığımız gibi görünmenin kaçınılmaz sonu geciktirmeyeceği bir gerçek. tavsiyelerimiz mümkün olduğunca genel geçer olma özelliği taşıyor bu yüzden.

işte ilk buluşmanın harika geçmesi için ne yapmalıyım diye kara kara düşünen hanımlar ve beyler için ilk buluşmanın rahat geçmesi için özgün tavsiyeler.

1.kural: Beden diline aşırı dikkat et!: ilk buluşmanın olmazsa olmazı gülümsemektir.  fakat suratındaki gülümsemeyi destekleyen bir beden dilinin olması da şart. yüzün gülerken ayakların sallanıyor, kasların geriliyor, tırnaklarını kemiriyor, bir kalkıp bir oturuyorsan karşındaki kişiye orada olmak istemediğin mesajını vermiş olursun benden söylemesi. ayna karşısında beden dili alıştırması yapmak bu konuda rahat bir buluşma geçirmeni sağlayabilir.  bu konu şu meşhur ilk izlenimin için çok önemli.

2.Kural: Erkeğin/Kadının gözünü korkutma!: bir başka tabirle “ürkütmeyelim ceylanı”. ilk buluşma özellikle de birbirini yeni tanımaya başlamış bir çift için karınca adımları ile hareket edilmesi gereken bir ortamdır. eğer sen hanımefendi “eeee biz şimdi neyiz? ne oluyor?” gibi bir moda girersen; ya da sen abicim karşındaki hanımefendiye yürümek yerine usain bolt hızında koşmayı seçersen karşındaki “ceylan” ürkecektir. 

3.kural: Yavaş olun: kadınlar; erkekleri sıkboğaz edecek evlilik gibi konular yerine onu tanımaya yönelik konularını önceden belirlesin. erkekler; kadınları korkutacak cinsellik vs. konuları yerine onu tanımaya yönelik bir ortak paydada buluşsunlar. konuşacak konu mu bulamadın? çekirgelerin geğirip geğiremeyeceğini sor karşı tarafa. fikir yürütün, tartışın. oradan belki samimiyet artar, kaplumbağalar da kendi çapında koşuyor ve koşarken gaz çıkartıyor da olabilir mi diye düşünürsünüz. baktınız olmuyor Hamam böceklerinin aşık olup olmadığını konuşur ortamı romantikleştirirsiniz. yeter ki sıkıcı ve gergin bir ortam yaratmayın.

4.kural: Karşınızdaki insanı gözünüzde ilahlaştırmayın: stresin ve gerginliğin en büyük nedenlerinden biri karşındaki insanı gözünde ilahlaştırmandan kaynaklanıyor. ilk buluşmanın rahat geçmesi için en önemli ayrıntı karşındaki kişinin de insan olduğu gerçeği konusunda kendini ikna etmende yatıyor. Abiciğim inan bana vallahi diyorum bak o kız pembe sıçmıyor! hanım abla gerçekten karşındaki beyefendinin kanatları yok!

kendini buna inandırabilmen çoğu zaman kolay değildir. hele ki işin içine hormonlar ve midendeki kelebekler girince. bunu başarmak için 5.maddeden yardım alabilirsin.

5.kural: Hayallere kapılmamak ve gerçekçi olmak için üzümün çöpü armudun sapı tekniği: aman dikkat! hayallerin sana karşındaki insanın mükemmel olma ihtimalini fısıldayacak. ve sen bu fısıltıların hoşluğunda sarhoş olmaya başlayacaksın. üzümün çöpü armudun sapı tekniği hayaller denizinde boğulmaman için adeta bir can simididir. buluşmaya gitmeden önce ve buluşma esnasında dengeni sağlayabilmek adına karşındaki insanda fark ettiğin her güzel ve hoşuna giden özellik için onu dengeleyecek bir de kötü özellik bulmaya çalış. üzümün çöpünden armudun sapından kendine heyecanını bastıracak küçük bir oyun yarat. bu oyun 3.maddeyi uygulamanı da kolaylaştıracaktır.

Son Bi’şey daha: olmayacaksa zorlamayın.

Başarılar.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir