Hipster Olabilmek İçin 30 Bin TL Veren Gençler

2534

Hipster Modası nedir ?

Öncelikle hipster ne ola ki diyenleri hipster ne demek anlamak için konuyu detaylı incelemek lazım. Daha önce bu konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmıştım sizler için. Ama kısaca değinmek gerekirse bir çeşit akım diyebiliriz. Kılık kıyafetle, saçla, sakalla, aksesuarlarla hatta konuşmalar ve yaşamla ilgili bir takım kuralları benimsediğiniz bir yaşam şekli. Hippilikten türeyen bir akım dersem biraz daha anlaşılır olacaktır.

Akım gittikçe büyüyor ve insanları içine çekiyor. Aldığımız son duyumlara göre kıyafete, aksesuara harcanan para yetmiyormuş gibi bir de hipster sakalına sahip olmak isteyen erkekler yüklü miktarlarda para ödeyerek bıçak altına yatıyormuş. İngiltere’de konuyla ilgili yetkililerin yaptığı açıklamaya göre sakal ektirmek isteyen erkekler 7 sterlin (yaklaşık 30 bin tl) karşılığında hayallerinin sakalına kavuşabiliyor. Yani şöyle bir şey:

hipster_beard

Türkiye’de de hipster sayısı gün geçtikçe artıyor. Yani etrafta bu tarz saçı sakalı birbirine karışmış insanlar görürseniz şaşırmayın. Akımdır diyin geçin efendim..

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir