Hikayelerini Duyunca Kanınızı Donduracak 10 Seri Katil

6040

Filmlere, dizilere konu seçiminde, vahşi bir açı yakalamak istiyorsanız, geçmişten bu güne adını unutturmayan cani katillerin hikayelerini kullanıyorlar. Hatta seri katiller üzerine belgeseller çekiliyor ve kitaplar yazılıyor..

Duyduklarınız, duymadıklarınız, akıl erdiremedikleriniz ve hikayesini okuyunca yüzünüzü buruşturacak seri katiller..

#1 Ted Bundy

Yakışıklı görünümünün ardında cani bir adamı saklayan Ted Bundy, iki yıl içerisinde yirmiden fazla kıza tecavüz edip öldürmüştür. Bilinen 28 kurbanı var. “Seri katil” teriminin ilk kullanıldığı insandır. Eğitimli, yakışıklı ve kibar bir adam olması onun bir sosyopat olduğu gerçeğini örtmüyor. Kurbanlarının çoğuna hem ölmeden önce hem de sopayla döverek öldürdükten sonra tecavüz ettiği kayıtlara geçmiştir.

tedbundy-sonbisey

#2 Henry Lee Lucas

Annesinin kendisine yaşattığı dehşet verici istismarcılık sonucu, çok sorunlu bir çocukluk geçirmiş. Dolayısıyla caniliğine 13 yaşında başlamıştır. Üvey abisine tecavüz etmiş ve hayvanların kafasını kesip onlara da tecavüz ettiğini görenler olmuş. 1979’da Ottis Tole ile tanıştı ve 4 yıl kadar birlikte canilik yaptılar. Kurbanlarının çoğu kadındı ve kayıtlarda 108 kişi olduğu belirtilir. Bazı kurbanlarını yediklerini söylemişlerdir.

Henry Lee Lucas-sonbisey

#3 Ottis Toole

İlk cinayetini 14 yaşında işlemiş ve babasının ve üvey babasının tecavüzüne uğramıştır. Öldürdüğü kurbanların bazılarına tecavüz etmiş bazılarını yemiştir. 1979’da Henry Lee Lucas’la tanışınca 4 sene birlikte takılmışlardır. Öldükten sonra dahi yeni çözülen davaları sayesinde, kurban sayısının artış oluyor.

Ottis Toole-sonbisey

#4 Pedro López

13 kardeşli bir ailede büyümüş ve kız kardeşlerinden birine 8 yaşında tecavüz etmiştir. Ceza olarak annesi de onu sokağa atmıştır. Bu olay ve sonrasında başından kurtulamadığı olaylar ve sorunlu psikolojisi sebebiyle toplamda 120 kız ve erkek çocuğunu öldürüp tecavüz ettiği kayıtlara geçmiştir.

Pedro López-sonbisey

#5 Albert Fish

Gelmiş geçmiş en yaşlı seri katil ünvanının yanında en fazla kişi katletmiş seri katildir de. Genelde çocukları tercih eden ve onlara işkence edip, tecavüz edip, bir şekilde öldürdükten sonra etlerini yemiştir. Kuzuların Sessizliği filminde ki Hannibal Lecter karakterinin ilham aldığı seri katildir. Gri adam, Wysteria’nın kurtadamı, ve Brooklyn vampiri gibi takma adlarla anılıyordu.

Albert Fish-sonbisey

#6 Ed Gein

Ergenlik yıllarını seksin büyük bir günah olduğuna inanan anne baskısıyla geçirmiş ve annesi öldükten sonra kadın vücuduna ilgi duymuştur. Üzerine araştırmalar yapıp, merakını gidermek için mezarlardan ceset çalıp üzerinde çalışmalar yapmıştır. Sonrasında taze bedene ihtiyaç duyup annesinin ölüm yaşında kadınları hedeflemiştir. İşkence edip, tecavüz edip öldürmesinin yanında, kurbanlarının derisini yüzüp elbise yaptığını itiraf etmiştir.

Ed Gein-sonbisey

#7 H. H. Holmes

Amerika tarihinin en en eski seri katilidir. Kafasında tasarladığı cinayetleri işlemek için özel bir otel açmıştır. 200’den fazla kurbanı olduğu düşünülen H. H. Holmes kurbanlarının cesetlerini otelin bir kaç kilometre uzağına götürürmüş.

H. H. Holmes-sonbisey

#8 Elizabeth Bathory

Yaşlanmaktan korkan ve kendinden “Kanlı Kontes” dedirten Elizabeth Bathory, kocasını öldürdükten sonra büyücülüğe merak sarmıştır. Bakire kızların kanının onu gençleştirdiğine inanan Kanlı Kontes, 612 bakire kızı kaçırıp tepesinden asılı bir kafeste işkence yapmıştır ve kanlarıyla banyo yapmıştır. Şizofreni hastası Kanlı Kontes 1614 yılında hücresinde ölü bulunmuştur.

Elizabeth Bathory-sonbisey

#9 Jack the Ripper (Karındeşen Jack)

188o’li yıllarda 20’den fazla hayat kadınını öldürmüştür. “Karındeşen Jack” lakabını almasının sebebi bütün kurbanlarının karnını ve cinsel organlarını deştiği içindir. Jack’in kraliyet ailesinden olduğu bilinmesi sayesinde mi yoksa Jack’i yakalayamadıkları için mi, dava 2 yıl sonra kapatılmıştır.

#10 Carl Panzram

21 cinayet, bir sürü hırsızlık ve 1000’e yakın kadına tecavüz ettiğini itiraf eden katil, yaptıklarından ötürü en ufak bir pişmanlık duymadığını da söylemiştir. “Keşke tüm insanlığın tek bir boynu olsaydı ve o da benim elimde olsaydı” cümlesini gözünü kırpmadan söyleyen bir adamdan ne beklenir ki?

Carl Panzram-sonbisey

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir