Her Tarzın Kullandığı 10 Kıyafet Seçeneği

4980

Tarz Modalar

Modada tarzınızı belirlemek artık o kadar zor değil. Tamam, her tarzın ince çizgileri ve farkedilmese de moda ikonlarının bilerek kullandığı tüyoları var. Ayakkabı seçiminde, takı seçiminde, makyaj seçiminde, renk seçiminde, aksesuar seçiminde bazı taktikler mevcut.

Ama her tarzı bir köşesinden yakalayan kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlar mevcut.

#1 Dikkat çeken pantolonlar

Hipster tarzı ile iş kadını tarzına kadar geniş yelpazede kullanılan bu tarz pantolonların dolayısı ile çeşidi de çok. Baskısına göre, üzerinde kullanılan figürlere ve şekillere göre, üzerine yapıştırılan zımbanın, renginin bile etki ettiği tarzlar var. Daha sakin ve düzenli desenli pantolonları iş hayatında, renkli ve karmaşık desenlileri ise festivale giderken bile giyebilirsiniz.

moda-sonbisey11

moda-sonbisey11

#2 Çan etek

Çan etek, son 2 yıldır çok moda ve genelde sokak tarzında kullanılıyor. Bunun yanında boyunuza göre ayarlanmış uzun çan etekleri, pastel renkler olmak şartıyla iş hayatında da kullanabilirsiniz.

moda-sonbisey2

moda-sonbisey22

 #3 Loafer ayakkabı

2013’te moda olan ve yine her tarza hitap eden ayakkabı stillerinden. Kısa burunlu ve genelde düz taban olan bu tarz ayakkabılar kadınların ofiste kullandıkları ama ofis dışına çıkarken topuklu ayakkabıları ile değiştirdikleri ayakkabılardan. Babet deseniz, babet kadar spor değil, kısa topuklu ayakkabı deseniz onlar gibi değil.. Püsküllü modellerinin daha çok hipster ve sokak modasında kullanıldığı loafer tarzı, bir süre daha kullanılacağa benziyor.

moda-sonbisey3

moda-sonbisey3

#4 Eldiven

Dantel eldivenleri, güzel ve şık bir gecede kullanmanız sizi hem seksi kılar hem de çekici bir görünüme sokabilir. Kışın kullandığınız deri eldivenler ise şıklığınıza sıcaklık ve tarz katar.

moda-sonbisey8

#5 Topuklu spor ayakkabı

Salaş ve hipster tarzında kullanılan bu spor ayakkabılar, topuksuz ayakkabı giymeyi sevmeyen ve giyemeyen kadınlar için birebir. Yazın güzel bir günde yürüyüşe çıktığınızda rahat yürümenizi ve tarzınızdan ödün vermenizi engelleyecek.

moda-sonbisey4

moda-sonbisey44

#6 Dirsek yaması

Dirsek yaması sadece kadınlar için değil erkekleri de güzel bir tarz çizgisine ulaştırıyor. Sadece günlük hayatta değil, iş hayatında da kullanılan spor ceketlerde veya triko kazaklarda dirsek yaması görmeniz mümkün. Kadınlar için ise, şık ama dikkat çekici merserize kazak ve hırkalarda kullanılması revaçta.

moda-sonbisey5

moda-sonbisey-dirsek yamasi

#7 Kabarık belli etekler

Kabarık belli etek ve elbiseler, genelde geniş basenli kadınların tercihidir. İş hayatında daha yumuşak kabarıklıktakiler kullanılırken; gece davetleri, cemiyetler ve genç kızların mezuniyet balolarında sıkça kullandıkları bir tarz.

moda-sonbisey666

moda-sonbisey66

#8 Peter Pan yakası

Bebe yaka olarak da bildiğimiz bu yaka tarzı, aklınıza gelebilecek her tarz için rahatça kullanabileceğiniz bir seçenek. Dantelli ve ipek bir gömlekte resmi; pastel renkli ve üzerinde şirin baskıları olan bir gömlekte ise daha spor gözükeceksiniz.

moda-sonbisey77

moda-sonbisey-bebe yaka

#9 Şapka

Şapkanın da içinde tarzlara ayrıldığını düşünürsek, her mecrada kullanmanız mümkün. Burada mühim olan şey şapkanın boyutunu, yüzünüze göre seçmeniz.

moda-sonbisey99

moda-sonbisey9

#10 Uzun hırka

Uzun hırka geçen senenin en çok kullanılan trend parçalarından. Kumaşına göre ve yine desenine göre seçeceğiniz uzun bir hırkayı, iş hayatında, montunuzun yada trençkotunuzun boyutuna göre seçtiğiniz zaman, farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Desenli ve yünden yapılmış uzun hırkalar ise sokak modası için birebir.

moda-sonbisey10

moda-sonbisey1010

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir