Hem Öğretici Hem Eğlendirici Mobil Oyunlar

1260

Bilgi yarışmalarına ve bulmacalara oldukça meraklı bir millet olarak, oyunlarda da birşeyler öğrenmeyi çoğumuzun sevdiğini düşünüyorum. Sizler için hem eğlendirecek, hem de bilgilerinizi ve kelime dağarcığınızı geliştirecek birkaç oyun derledik. Umarım beğenirsiniz, şimdiden iyi eğlenceler 🙂

#1 QuizUpQuizUp-Masthead-Final

Plain Vanilla Games Corp. firmasının geliştirdiği QuizUp isimli oyun, adından da anlaşılacağı üzere bilgi yarışması tarzında bir oyun. Tamamen ücretsiz ve kazananlara ödüllü olan bu oyun, diğer bilgi yarışmalarından belirgin özellikleriyle ayrılıyor. Bunlardan ilki, oyundaki kategori sayısı gerçekten çok fazla. Harry Potter’dan Kediler’e kadar birçok kategoride oynama imkanına sahipsiniz. Oyunun şimdilik tek eksik yönü Türkçe sil desteğinin bulunmaması diyebilirim. Yakın zamanda onun da ekleneceği umuyoruz.

#2 Trivia Cracktrivia-crack-2

Oyun kısaca diğer oyunculara karşı oynadığınız bir bilgi yarışması formatında işliyor. İsterseniz teke tek, isterseniz de arkadaşlarınızla veya rastgele 10-15 kişilik gruplarla toplu meydan okuma şeklinde mücadele edebilirsiniz. Oyunda bilim, sanat, tarih, coğrafya, eğlence ve spor olmak üzere 6 adet ana kategori bulunuyor. Level sisteminin başarıya etki etmemesi, oyunun oldukça güzel yanlarından birisi. Oynamaktan zevk aldığınız kişileri arkadaş ekleyip tekrar oynama imkanına da sahipsiniz.

#3 Kelimelikkelimelik-yardim-li-lik-ci

Bu oyunu tabir ederken, Scrabble dersek pek de yanılmış olmayız.  Size verilen harflerle anlamlı kelimeler oluşturmaya çalışmak oyunun ana amacı. Puan kazanırken bonus puan, harfin 2 katı, harfin 3 katı, kelimenin 2 katı, kelimenin 3 katı gibi fazlafan ek puan getiren yerlere dikkat etmelisiniz. Oyunda diğer oyuncularla sohbet ve onları arkadaş ekleme özelliği de bulunuyor. Ayrıca, hamle yapma süreniz 3 gün olduğu için istediğiniz zaman girip kaldığınız oyuna devam edebilirsiniz.

#4 Trivia Crack Kingdomstrivia-crack-kingdoms-1

Bu oyun da Trivia Crack’in üreticilerinin geliştirdiği bir oyun. Trivia Crack’e oldukça benzemekle birlikte, kanal sistemi oyunu daha kompleks hale getirmiş. Milyonlarca kanalda yarışma imkanına sahipsiniz, isterseniz de kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Kanal sistemini kategori olarak anlayabiliriz. Örneğin hayranı olduğunuz oyuncu hakkında kanal oluşturup, diğer insanlarla o oyuncu hakkındaki bilgilerinizi yarıştırabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir