Hediyelik origami lale yapımı

1815
origami nedir
origami nedir

Origami lale nasıl yapılır ?

Bugün ki yazım siz beyleri ilgilendiriyor.Bu yazım hediyelik origami lale yapımı , origami lale nasıl yapılır , hediyelik origami örnekleri ve origami nedir nasıl yapılır ile ilgili bir yazı olacak.Beyler 14 şubat yaklaşıyor! Sevgiline alacağın hediyelerin stresi şimdiden sardı mı? hediye almak konusu neyse de, el emeği göz nuru manevi, anlamlı bir şeyler de hediye kutunun içini süslesin istiyorsan olman gereken yerdesin. elbette sadece beyler değil hanımlar da kare kağıtlarını hazırlasın. Eşe, dosta, arkadaşa hediyelerini renklendirmek isteyen herkese bu tarif.

Origami lale

Özellikle bu tariflerden faydalanarak rengarenk kağıtlarla harika hediyeler, notlar hazırlaman mümkün. 14 şubatta sevgiliye hediye edilecek origami tarifleri yazımızda sevgilinize hediye edebileceğin kağıttan çiçek nasıl yapılır? ,kağıttan kalp nasıl yapılır?, kağıttan kelebekli kutu nasıl yapılır? , kağıttan turna kuşu nasıl yapılır?, kağıttan kurbağa nasıl yapılır? sorularının cevaplarını bulabileceksin.

Bu yazımda sana kağıttan kolay lale yapımı nasıldır? kağıttan kolay lale nasıl yapılır? konusunu resimli, videolu ve yazılı olarak anlatacağım.

Aşama 1: Kağıttaki katlama izini belli etmek: yukarıdaki resimde gördüğün numaralandırılmış adımların ilk 3 ü kağıdın katlanacak yerlerinin  izlerini belli etmek için hazırlanmıştır.

  • 1.adım:kağıdı önce karenin köşegeni üzerinden sivri köşeler üst üste binecek şekilde katla.
  • 2.adım:kağıdı tam ortasından önce ikiye sonra tekrar ikiye katlayıp açalım.
  • 3.adım: kağıdımızda bir “+” ve bir de “x” işareti oluşmuş ise devam edebiliriz.

Aşama 2: Kağıdı katlamak:

  • 4.adım: kağıdı şekildeki gibi bir üçgen oluşturacak şekilde + işareti çizgisi yardımıyla içe doğru katla.
  • 5.adım: elindeki üçgenin ön ve arka kolları olduğunu farkedeceksin. ön kolları şekildeki gibi üçgenin tepesine doğru katla.
  • 6.adım: elindeki kağıt şekildeki gibi bir kare haline dönüştüyse katlamaya devam edebilirsin.
  • 7.adım: elinizdeki karenin kanatları olduğunu farkedeceksin yine. bu kanatları katlamadan önce ucu kapalı olan kısmı yukarıya gelecek şekilde yani aşağıdaki resimdeki gibi tutmalısın: şimdi 8.adıma geçebilirsin
  • 8. , 9. ve 10.adım: Kanatları şekildeki katlamak için önce yukarıdaki resimdeki gibi kanatları katlayıp iz belli edebilir ya da aşağıdaki şekilde olduğu gibi iç içe geçecek şekilde tutup düzgünce katlayabilirsin. bu adımı hem ön hem arka için uyguladıktan sonra işin en eğlenceli noktasına geliyor sıra.
  • önemli püf noktası: bu aşamada kağıdın alt tarafındaki boşluğa üfleyip çiçeğin şeklini almasını sağlamalısın.
  • 11.adım ve 12. adım: yukarıdaki şekildeki gibi çiçeğimizin çeneklerini açalım ve işte lalemiz hazır. Artık son aşamamız olan sap yapma aşamasına geçebilirsin.

Aşama 3: Çiçeğimize sap yapmak: ilk görüntüdeki yönergeleri izlemek zor gelebilir. daha kolay oldun istiyorsanız bir kağıdı yuvarlayarak da bir sap yapabilirsiniz. bu aşamada kağıttan laleye nasıl sap yapılır? kağıttan laleye sap yapmak konusunda öneriler bulabilirsin.

şuraya da videolu anlatımın bağlantısını ekleyelim:

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir