HBO, Mick Jagger ve Martin Scorsese İşbirliğinde Yeni Bir Dizi Geliyor: Vinyl

2415

HBO birkaç yıldır üzerinde çalıştığı ve sonunda 2016’da yayınlayacağını açıkladığı rock’n roll temalı olan ve 1970’lerin New York’undaki bir plak şirketi sahibinin şirketini kurtarmaya çalışmasının işleneceği yeni dizisi Vinyl ile müzikseverlerin şimdiden aklını almış görünüyor. Martin Scorsese, Mick Jagger ve Boardwalk Empire, The Sopranos ve The Wolf Of Wall Street gibi yapımlardan aşina olduğumuz Terence Winter’ın yapımcılığını üstlendiği bu nefis dizinin Winter tarafından yazılmış olan ilk bölümünü de Scorsese yönetecek.

Üstelik dizinin kadrosu bu kadarla bile kısıtlı değil. Breaking Bad’in yazarlarından George Mastras ve ünlü senarist Brian Koppelman’ın da yazar kadrosunda bulunduğu, ilerleyen bölümlerde de yönetmen koltuğunda S.J. Clarkson, Allen Coulter, Mark Romanek ve Peter Sollett gibi isimlerin oturacağı dizinin oyuncu kadrosu da bir o kadar etkileyici.

martin scorsese hbo ve mick jagger yeni dizi vinyl

Plak şirketi sahibi Richie Finestra rolünde karşımızda Boardwalk Empire’dan da tanıdığımız Bobby Cannavale olacak; bunun yanısıra House’ta da oynamış olan ve Richie Finestra karakterinin karısı rolünde göreceğimiz Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Mick Jagger’ın gerçek hayattaki oğlu James Jagger ve Paul Ben-Victor gibi isimler de hünerlerini sergileyecekler.

https://www.youtube.com/watch?v=n2irZnQMovI

Dönemin önemli olaylarını ekrana getirecek olmasının yanı sıra “Sex & Drugs & Rock’n Roll” kültürü ile beraber punk, disco ve hip hop kültürlerininin de o dönem estirdiği rüzgarı sonuna kadar hissettirmeyi planlayan dizi şimdiden büyük bir hayran kitlesi topladı bile. İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizinin başrol oyuncusu Cannavale’in canlandıracağı Richie Finestra, plak şirketi American Century’i kurtarmaya çalışan ve bunu yaparken de etrafındaki kimseye zarar vermemeye çalışan iyi bir karakter.

Dönemin nasıl çılgınca yaşandığını düşündüğümüzde, işin içine HBO’nun pek sınır tanımayan yapısı da girdiğinde bu nefis proje için heyecandan yerinde duramamak oldukça normal. Tam tarihi henüz belli olmasa da dizinin 2016’nın başlarında yayınlanması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir