Hayvanseverler Dikkat! Bu Yiyecekler Onları Öldürüyor

5109

Günümüzde kedi köpek başta olmak üzere tüm hayvanlara eskiye nazaran daha iyi bakılıyor. Hayvanseverlerin, evde hayvan besleyenlerin sayısı ise günden güne artmakta. Özellikle büyük şehirde yolda o minik hayvanları hangimiz kucağımıza almıyoruz ya da bir kafede otururken yediklerini kediciklerle paylaşmayanımız var mı? Ancak bazen iyi niyet kötü şeylerle sonuçlanabiliyor. Herşeyi bilinçli yapmak daha güzel olmaz mı? Biz nasıl birbirimizden çok farklıysak birinin yediğine diğerinin ölümcül alerjisi olabiliyorsa onların da bazı yiyecekleri tolere edemediği bir gerçek.

#1 Çikolata

choclate

Neredeyse hepimiz çikolatayı çok severiz. Fakat bunu evcil hayvanlarımıza vermek iyi bir fikir değil. Çikolatalı ürünler metilksantin içeriyor ve minik köpeğinizin kusmasına ve ölümüne sebep oluyor.

#2 Kuru kayısı

appricot-pit

Gerçi kuru kayısı insan sağlığına çok faydalı olsa da evcil hayvanlarınıza vermemelisiniz. Onların ulaşamayacağı yerlere koymalısınız. Çünkü eğer yerse evcil hayvanınızın boğulmasına sebep olur ve ölümüne yol açar.

#3 Alkol

Alcohol

Kesinlikle hayvanlara verilmemeli. Çünkü onların kusmasına, nefes alamamasına, zehirlenmesine, komaya girerek sonunda ölmesine sebep olur.

#4 Avokado

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İnsanlar için çok sağlıklı olan avakado hayvanlar için öyle değil! Avakado içinde bulunan persin adlı madde köpek için zehir etkisi gösterebilir. Kusma ve ishale sebep olarak ölüme yol açabilir.

#5 Macadamia fındığı

Macadamia-nuts

Evcil hayvanlar için macadamia fındığı muzdarip edici sonuçlarla birlikte bir zayıflık, aşırı ısınma, kusmasına sebep olur. Hayvanlar için bir dizi toksik madde içeren bu yiyecek evcil hayvanınızın vücudunda çeşitli organları etkileyebilir.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir