Hastanede Karıştırılan ve 26 Yıl Sonra Tesadüfen Birbirlerini Bulan İkizlerin İnanılmaz Hikayesi

11404

Hastanede doğum sonrası bebeklerin karıştırılmasını bir çoğumuz duymuşuzdur. Hatta kardeşlerimizden bize benzemeyen olursa bu şakayı da yaptığımız olmuştur. Ancak şimdi okuyacağınız 4 kardeşin hikayesi ise bir hayli inanılmaz ve etkileyici. 26 yıl sonra tesadüf eseri birbirlerini bulan hastanede karışmış kardeşler…

#1 Jorge 26 yaşında ve bir mühendislik firmasında çalışıyor.

Hastanede karistirilan ikizler (3)

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da bir mühendislik firmasında çalışan Jorge’un yanına iş arkadaşlarından biri gelir. Yine aynı şehirde bir kasap olarak çalışan birini tanıdığını ve tıpkı kendisine benzediğini söyler. Jorge bu durum karşısında şaşırır çünkü zaten ikizi vardır ancak çift yumurta ikizidirler.

#2 William. Jorge ile ikiz kadar birbirlerine  benzemekteler.

 

Hastanede karistirilan ikizler (4)

William şehrin uzağındaki bir çiftlikte büyümüş. Bogota’da bir kasap dükkanında çalışmakta ve Jorge’un çalışma arkadaşının arkadaşlarıyla arkadaşlığı bulunmakta.

Jorge’un çalışma arkadaşı, William’ın fotoğrafını Facebook üzerinden Jorge’a gösterir. Jorge, William’ın Facebook’taki fotoğraflarına bakarken tanıdık bir yüz daha gördü. Çift yumurta ikizi olan kardeşi Carlos’a benzeyen biri daha vardı fotoğraflarda.

#3 Karşılaşmaları her ne kadar tesadüf olsa da benzerlikleri bir tesadüften ibaret değil.

Hastanede karistirilan ikizler (5)

Yukarıdaki fotoğrafta Jorge ve William’ın ilk kez bir araya gelişini görüyorsunuz. Tanıştıktan sonra fark ettiler ki aslında Jorge ve William tek yumurta ikizi. Diğer tek yumurta ikizi olan kardeşleri ile doğumdan sonra yanlışlıkla karıştırılmışlar.

#4 Carlos ve Wilbur

Hastanede karistirilan ikizler (6)

Carlos (soldaki) ve Jorge Bogota’da iki kardeş olarak büyümüşler ve Carlos muhasebecilik yapıyor.

Wilbur (sağdaki) ve William Santander kırsalında köyün uzağındaki bir çiftlikte büyüdüler. Wilbur da kardeşi ile birlikte kasap dükkanında çalışıyor.

Eğer fotoğrafa dikkatli bakarsanız Wilbur’un ellerinin William’a göre daha büyük ve iri olduğunu fark edebilirsiniz. Çünkü Wilbur uzun zamandır kasap dükkanında çalışmakta. Carlos’da iyi beslenme ve şehir hayatının avantajlarından dolayı daha uzun boya sahip.

#5 Jorge ve William

Hastanede karistirilan ikizler (7)

Eğer hastanede karışmamış olsalardı, William da çiftlik işlerini yapmak yerine kardeşi gibi okula gidebilir ve mühendis olabilirdi. William kendisini dezavantajlı durumdan kurtarmak için sıkı bir şekilde çalıştı. Askerliğini yaparken, astsubaylık eğitimi için burs kazandı ancak başvurabilmesi için lise diplomasına sahip olması gerekiyordu.

William’ın ailesi onu 12 yaşındayken okuldan almıştı çünkü en yakındaki okul 5 saatlik yürüme mesafesindeydi ve ailenin okulun bulunduğu şehirden ev tutmak için de maddi imkanları yeterli değildi. Ayrıca çiftlikte bir işgücü kaybı da yaşanmış oluyordu.

#6 Carlos biyolojik ailesinin evinde.Hastanede karistirilan ikizler (8)

Muhasebeci olan Carlos da eğer hastanede karışmasaydı ikiz kardeşi Wilbur gibi bu çiftlikte büyüyecekti.

#7 4 kardeş Santander’daki çiftlikte.

Hastanede karistirilan ikizler (9)

Wilber, Carlos, William ve Jorge. 4 kardeş Santander’daki çiftliği ziyaret ediyor. Jorge ve Carlos diğer kardeşlere nazaran maddi durumu daha iyi olarak ve şehirde büyüdüler. Yaşam şartlarının kariyeri nasıl etkilediğine inanılmaz bir örnek.

#8 William ve Wilber’ın ebeveynleri Carmelo ve Ana, Santander’daki çiftlikte.

Hastanede karistirilan ikizler (1)

William ve Wilber bu evde büyüdü. Tuvalet yok, boya yok, duvar bile yok. Ahşaptan yapılma ev bir hayli bakımsız.

#9 Ve tesadüfen birbirlerini bulan 4 kardeş birlikte.Hastanede karistirilan ikizler (2)

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir