Haksızlığa Uğrayanların Yardımcısı Ekşi Sözlük’ten 2015 Yılının En Bomba Rezaletleri

4096

Sosyal medyanın gelişmesi firmalar için önemli bir imtihan sürecine yol açtı. Ülkemiz hukuk sistemine olan güvensizlik vatandaşları farklı hak arama yollarına kanalize etmeye başladı. Özellikle hizmet sektörü yeterince gelişememiş bir ülke olmamızın da getirdiği sorunlar bazı firmaların müşterilerini mağdur etmesine neden olmaktaydı. Haksızlığa uğrayan müşteriler çeşitli platformlar aracılığıyla seslerini milyonlarca insana duyurabilmeye başladılar. Bu platformlardan birisi de Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden Ekşi Sözlük’tü. Kimi firmalar bu süreci iyi tahlil ederek proaktif bir yaklaşım sunup rezalet daha fazla büyümeden konuyu çözerken kimi firmalarsa yaptıkları açıklamalarla ya da ölü taklitleriyle yarattıkları rezaletin üstüne tüy dikmekteydi. 2015 yılı kaliteli rezaletler görebildiğimiz ve sosyal medyanın gücünün yükselişini daha somut halde de gördüğümüz bir yıl oldu. 2015’in bitmesine kısa bir süre kala Ekşi Sözlük’te dile getirilmiş en iyi rezaletleri derledik

#1 Okuyunca hak vereceğiniz bir diğer rezaletimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans mülakatları sırasında gerçekleşmiş ve içinde belgeleri de barındıran, ülkemizin aydınlanma noktaları olması gereken üniversitelerimizdeki torpili de gösteren bir rezalet.

ytü

İlgili başlığa ulaşmak için tıklayın.

#2 Sıradaki rezaletimiz iş mülakatlarında insanların başına sıkça gelebilecek türden gibi gözükse de “Bu kadarına da pes!” denilebilecek türde bir rezalet. Bağdat Baharat’tan geliyor.

bagdat

Olaya verilen tepkileri görmek için tıklayın.

#3 Bir diğeriyse, bir çok kişinin de şikayetçi olduğu Digiturk ile yaşanan anlaşmazlık neticesinde ortaya çıkan bir rezalet. Hizmet sektörümüzün durumundan bahsetmiş miydik?

digiturk

İlgili başlığa ulaşmak için tıklayın.

#4 Sıradaki rezaletimizin kahramanı internet dünyasının gözü açıklarından. Onları kazıklamaya kalkmak, anlamayacaklarını sanmak başlı başına bir hatadır. Hepsiburada da bu hataya düşmüş.

hepsiburada

#5 2015’in bitimine kısa bir süre kala baltayı taşa vuran firmalardan birisi de İrfan Home ve Göktaş Hukuk Bürosu. Müşterileri arayarak tehdit ve hakaret yağdıran hukuk bürosu ve bu durumdan bilgisi olduğu halde sesini çıkarmayan İrfan Home’un beraber başardıkları bir rezalet.

irfan

Olayın sonuçlarını görmek için tıklayın.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir