Hafta Sonunda İzleyebileceğiniz 5 Animasyon

1337

İsterseniz biraz çocuklaşıp tek başınıza veya çocuğunuzla, yeğeninizle, kuzeninizle ya da kardeşinizle 23 Nisan’ın da bulunduğu hafta sonunuzu biraz daha renklendirmek isterseniz size izlemenizi tavsiye ettiğimiz 5 animasyon filmini umarım beğenirsiniz 🙂

#1 The Lion King (1994)

IMDb 8.5/10

1994 Yılının yaz mevsiminde vizyona giren Aslan Kral’ın yönetmenliğini 1992 yılında Alaaddin’in senaryosunu da yazmış olan Roger Allers ile birlikte The Forbidden Kingdom i The Stuart Little serisinin yönetmeni olan Rob Minkoff üstlenmiştir.

Genç aslan Simba’nın hikayesini anlatan filmde Simba güçlü kral Mufasa’nın oğludur. Amcası Scar tarafından Kral Mufasa tuzağa düşürülüp öldürülmüştür; Simba’yı da manipule ederek bu ölümün sorumlusunun kendisi(Simba) olduğunu düşünmesini sağlamıştır. Bundan sonra da Simba sürüden ayrılıp kendisini tanımaya çalıştığı sürede Timon ve Pumbaa ile karşılaşır; kendini tanımasının yanında da tabiri caizse serkeş bir yaşam sürerler taa ki Simba çocukluk arkadaşı Nala ve şamanı olan Rafiki ile karşılaşıncaya kadar: O andan itibaren yapması gerekenleri anımsar ve amcası Scar’ın kurduğu tiranlığı yıkmaya doğru yola çıkar.

 

 

#2 WALL-E (2008)

IMDb 8.4/10

Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo)’nun yönetmenliğini yapmış ve aynı zamanda da Oyuncak Hikayesi (Toy Story) serisininde senaristliğini yapan Andrew Stanton tarafından yönetilmiş ve Pixar’ın yaptığı maliyeti en yüksek animasyon filmi olmuştur. 5 dalda Oscar adaylığı (En İyi Özgün Senaryo, En İyi Orijinal Puan, En İyi Orijinal Şarkı, Ses düzenleme ve Ses Karıştırma ve En İyi Animasyon) bulunmasına rağmen sadece En İyi Animasyon dalında Oscar Ödülünü kazandı.

2085 yılında dünyadaki kaynakların büyük bir çoğunluğu yok edilmiş;harabe haline dönmüş bir dünya ve hurdalardan tepelerle bırakılarak BnL (Buy ‘n’ Large) şirketinin ürettiği tam donanımlı uzay araçlarıyla terk edilmiştir. Dünya üzerindeki bütün robotlar kapatılmış hurda tepelerine gömülmüş olmasına rağmen temizlik amacıyla üretilen WALL-E adında bir robot dışında. WALL-E bir gün çimlenmekte olan bir fidanı fark eder, o sırada da bir uzay gemisi iner
içerisinden görevli bir robot çıkar: EVE. EVE BnL tarafından dünyanın bitki örtüsüyle ilgili araştırmalar yapması için gönderilmiştir. Gördüğü ilk anda EVE’e aşık olan WALL-E’in hisleri üzerinden de hikaye devam ediyor.

 

#3 Finding Nemo (2003)

IMDb 8.1/10

Hepimizin bildiği Ellen DeGeneres ve Spiderman’in Yeşil Cini Willem Dafoe’nun seslendirme kadrosunda bulunduğu film 76.Oscar Ödüllerinde 4 dalda (En İyi Özgün Senaryo, En Özgün Film Müziği, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Animasyon) aday olmuş ve En İyi Animasyon ödülünü kazanmıştı.

Palyaço balığı Merlin, eşi Coral’ı yeni yerleştikleri Büyük Set Resifi’ndeki kuluçkalarında dururken Barrakuda saldırısı sonra kaybetmiştir. Merlin uyandığında tek bir yumurta kalmış, ona da eşinin de istediği gibi Nemo adını vermiştir. Merlin, Nemo’ya çok değer verir ve onu sürekli tehlikelerden uzak tutmaya çalışır fakat kaçınılmaz olan gerçekleşir. Nemo’nun okula gitme vakti gelir. Okul gezisinde resiften biraz uzaklaşan Nemo dalgıçlar tarafından
yakalanır. Babası Marlin ise bunu öğrendiğinde Nemo’yu bulmak için yollara düşer ve Dory ile tanışır. Nemo’yu bulmak için çıktıkları macerada köpek balıklarıyla, kaplumbağalarla tanışırlar.

P.Sherman,42 wallaby Yolu, Sydney 🙂

 

#3 The Incredibles (2004)

IMDb 8/10

Tomorrowland, Mission: Impossible – Ghost Protocol, The Iron Giant, Ratatouille gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Brad Bird tarafından yazılıp başarıyla yönetilen film 92 milyon dolar bütçeyle yapılmış ve yaklaşık 632 milyon dolar hasılat elde ederek büyük bir gişe başarısı yakalamıştır. Seslendirme kadrosunda Samuel L. Jackson,Craig T. Nelson gibi gerek seslendirme konusunda gerekse de oyunculuk konusunda inanılmaz yetenekli kişilere sahip. ve 77. Oscar Ödüllerinde 4 dalga (En İyi Özgün Senaryo, En İyi Ses Miksajı, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Animasyon) aday olmuş ve En İyi Ses Kurgusu ve En İyi Animasyon dallarında Oscar ödülü kazanmıştır.

Süperler diye tasvir edilen süper güce sahip insanlar suçla mücadele sırasında çevreye verdikleri zararlar için kanunlarla ve halkla yüzleştikten sonra Hükümet tarafından sivilleştirme programıyla gerçek hayata adapte edilmişler ve süper kahramanlık yapmaya ara vermişlerdir. Geçen 15 yılın ardından da Bob Parr ve Helen Parr (Bay İnanılmaz ve Elastik Kız) ; çocukları Violet, Dash, Jack-Jack ile birlikte bir banliyo mahallesinde yaşamaktadırlar. Bob aksiyonla uğraştığı hayatında sonra sigortacılık işinin kendisi için olmadığını düşünmekteyken eski dostu Lucius Best(Frozone)’la birlikte dışarı çıktıkları bir gece suçlulara karşı savaşmış ve bu olay Bob’un eski günleri yad etmesine neden oldu.
Bob işten ayrıldığı gün eve geldiğinde Mirage diye birisinden mesaj buldu. Gelen mesajda Bay İnanılmaz’ın bir adaya gelmesi ve dev bir robota karşı savaşmasını istedikleri bir görev olduğunu söylemesine rağmen bu macera sadece bununla kalmayıp kendisini ve ailesini içine çeken olaylar silsilesi olarak devam edecek.

#5 Megamind (2010)

IMDb 7.3/10

Madagaskar serisinin yönetmeni ve aynı zamanda Skipper’ın da seslendiricisi olan Tom McGrath tarafından yönetilen filmin seslendirme kadrosunda Achorman’ımız Will Ferrell; Superbad, Liseli Polisler (21 Jump Street, 22 Jump Street) gibi filmlerden aşina olduğumuz ve yakın zamanda da Wolf of Wall Street kadrosunda gördüğümüz Jonah Hill ve tabii ki Brad Pitt bulunuyor.

Megazeka dahi bir uzaylı fakat bir o kadar da başarısız bir süper kötüdür Metro City’i ele geçirmeye çalıştığı her denemede Metro Man tarafından püskürtülmüştür ta ki Megazeka yaptığı bir tuzak yüzünden Metro Man ölesiye kadar. Metro Man öldükten sonra boşluğa düşen Megazeka şehri koruması için tekrar bir süper kahraman oluşturmaya çalışmıştır fakat yarattığı Titan isimli süper kahraman zaman geçtikçe gücünü kötülük yapmak için kullanacak ve Megazeka’nın da şehri kurtarmak ya da kötü olmaya devam etmek arasında bir seçim yapmasına sebep olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=bApTqClDSwo

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir