HAARP Projesi Hakkında Bilinmeyenler

2188

Yüksek frekanslı etkin güneşsel araştırma programı veya kısaca HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen  iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen bir çalışma. Bu fikir ilk kez Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.
İyonosferin yüksek frekansta yüksek enerji çıkışı ile ısıtılması ve burada bir takım değişiklikler yaparak etkilerinin incelenmesi için başlatılmış bir projedir. Çıkış gücü resmi kaynaklarda 3.6 Gigawatt olarak belirlenmesine karşılık 10 Gigawatt’a çıkarılabileceği açıklanmaktadır. Merkezin bir saat boyunca çalıştırılması sonucunda Hiroşima’ya atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkaracağı hesaplanmıştır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HAARP’ın yeri: Çok ilginç bir yerde konuşlanmıştır; Alaska-Gakona. Gakona’da askeri üssün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda tesis kurulmuştur. Peki neden burası?
Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın elektromanyetik alanlarına müdahale edebilmek için en uygun yerdir. İnsanlardan uzak, korunması kolay bir yer olmasıdır. Gakona’daki bu merkezde 21m yüksekliğinde 180 adet kule üzerinde cross dipol anten inşa edilmiştir.

zz HAARp

Peki amaçları nedir? Bunu ikiye ayırmaktayız, birincisi ABD hükümeti tarafından yapılan resmi açıklamalar, ikincisi ise bağımsız kaynakların radyo amatörlerinin ve araştırmacıların yaptıkları açıklamalar…

HAARP’ın resmi kaynaklardaki amaçları;

-Atmosferdeki termonükleer araçları kontrol edecek elektromanyetik vuruşları gerçekleştirmek.
-Radar sistemlerini geliştirmek.
-Çok geniş bir alanda ABD ordusunun haberleşmesini sağlamak.
-Petrol doğalgaz ve mineral yataklarını tespit etmek. vb.

HAARP-3

HAARP karşıtı açıklamalar;

-İklimleri değiştirebilir.
-Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.
-Ozon tabakası ile oynayabilir.
-Deprem yaratabilir.
-Okyanus dalgalarını kontrol edebilir…

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir