Güzellik İçin Led Maske Uygulamasında Mucizevi Sonuçlar

687

Yıllar geçtikçe fiziksel görünüme daha çok önem veriyoruz. Bu sebeple de çeşitli güzellik uygulamaları ile stresten ya da kalitesiz yaşam alışkanlıklarından dolayı ciltte oluşan birçok olumsuz duruma karşı çözüm arıyoruz. Çözüm yöntemleri arasında bulunanlardan biri de daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılan led maske uygulamasıdır. Bir anti-aging yöntemi olan led maske, ciltte oluşan birçok soruna yönelik olarak başarılı bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

İnsan sağlığı bakımından hiçbir yan etkisinin bulunmadığı led maskelerin klinik çalışmalar esnasında herhangi bir radyasyon etkisinin olmadığı da kanıtlandı. Her yaş grubundan insan için tercih edilebilecek olan led maske tedavisi sadece epilepsi hastalarında uygulanamıyor. Led maske seansları haftada 2 defa yapılıyor ve her seans ise ortalama 20 dakika kadar sürüyor. İlk seansların sonrasında gözle görülebilecek değişiklikler ortaya koyan led maskesi şu alanlarda uygulanıyor.

1- En sık görülen cilt sorunları arasında bulunan sivilce ve aknelerdir. Led maske ile kronik sorun haline gelmiş sivilce ve aknelerden kurtulmak mümkün.

2- Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar rahatsızlık vermektedir. Bunun çözümü için led maske uygulamasından yararlanılır.

3- İlerleyen yaşlarda ciltte ortaya çıkan yaşlılık lekeleri led maske uygulaması ile ortadan kaldırılır.

4- Ciltte kırmızı yara olarak meydana çıkan ve sıklıkla dökülen sedef hastalığına çözüm olarak ile led maskesi uygulanır.

5- Ciltte meydana gelen ödem ve şişkinlik belirtilerinde led maske kullanılabilir.

6- Kan dolaşımını hızlandırmak üzere cildi daha canlı ve pürüzsüz duruma getirmek için yine led maske önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Led maske; karbon peeling ve pembe maske gibi cildin genç ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için uygulanan bir anti-aging uygulamasıdır. Bu yöntemde sivilce, akne ve cilt lekesi gibi problemler karşısında başarılı çözümler üretilmektedir. İsmi ise; ışık yayan diyot anlamına gelen “Lighting Eiting Diode” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Led maske uygulaması oldukça güvenli bir yöntem olup, cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Diğer yandan radyasyon etkisi olmadığı klinik çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Her yaş grubu için uygun olan led maskesi sadece epilepsi hastalarına uygulanmamaktadır. Led maske uygulamasının etkileri 1-3 hafta arasında görülmektedir. Seanslar ortalama 20-60 dakika arası sürmekte ve uygulanan yerin ihtiyacına göre haftalık ortalama 2 kez yapılmaktadır. Kısacası, amacı ciltteki pürüzleri ve sivilceleri ilk seanstan sonra bile gözle görülebilir halde tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Led Maske Kullanılan Alanlar

Sivilce ve akne tedavisi için
Daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için
Eklem ve kas ağrılarının tedavisinde
Yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde
Sedef hastalığının tedavisinde
Doku yenilenmelerinde
Ödem ve şişkinlikleri azaltmak için
Kan dolaşımını hızlandırmak için

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir