Günün Tweeti

265

Çiftlik Bank tosun, Dubai’de yesin

Günün tweeti ile bugün gündem olan bir olay ve konu ile ilgili anlamlı bir tweet paylaşmaya çalışacağız zamanımız oldukça. Malum bir kaç yıldır gündemi meşgul eden genç bir oğlanın ülkemizde sanal ortamda çiftlik kurup memleketin uyanık tosunlarını nasıl dolandırdığı yazılıp çiziliyordu. Bugün aynı müteşebbisin paraları alıp memleketi terk ettiği ve hatta bu arada hanımını da boşayıp mali ve hukuki sorumluluktan kurtardığı yazıldı. Kıbrıs üzerinden Uruguay’a oradan Dubai’ye  paraları yemeye gittiği de ayrıca söyleyenlerin yalanı.

Aynı oğlanın birkaç hafta önce BTC madenciliği yaptığı ve günde milyon dolarlar kazandığı asparagası ayrıca köpürtülmüşken  ve bu besili paşaya paraları gözü kapalı basanlar en büyük başkan bizim başkan  diyerek tempo tutuyorlardı. Bugün ise dolandırıldıklarını iyice anlayan mağdurlar Yalova’da çiftlikteki kalan son tosunları önümüz kurban keser az bir içimiz ferahlar diyerek icra ile kaldırmaya gitmiş ise de karşılarında Özel Harekat ve Jandarma barikatı görünce sinir krizleri geçirerek elleri boş evlerine dönmüşler.

Twitterdan günün konu ile ilgili farklı mesajını sizinle paylaşıyoruz
ciftlik_bank.JPG

TEILEN
Önceki İçerikÜtopya ne demek
Sonraki İçerikStephen Hawking ölümü

5
Kimler Neler Demiş?

3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Meryem kuru

Ülke olarak kolay para kazanmayı deniyoruz hep.Bunuda geçtim açgözlülüğümüz yüzünden daha fazlalarını kaybediyoruz.

Kerim

Çok güzel bir tweet olmuş.Kimse kusura bakmasın ama azla yetinmeyi bilmeyen çoğu bulamaz.

Turgay

Bu ülke böyle oldukça daha çok dolandırılır. Dünün jet fadılı bugün tosuncuk olarak karşımızda. Yarında başka bir isimle. Ülke alışık zaten dolandırılmaya.