Gülümsemenin Faydaları

2419

Çoğu insanın unuttuğu bir kavram olsa da, uzmanlar gülümsemenin faydalarını saymakla bitiremiyor. Sizden bir şey eksiltmeyip karşı tarafa çok şey veren gülümsemek, günlük hayatımızda sürekli kullanmamız gereken güçlü silaha dönüşebilir. Gülün, gülelim.. Korkmayın sonrasında başınıza kötü bir şey gelmeyecek 🙂

#1 Gülümsemek kan akışından kalbe kadar birçok sağlık sorununu engelliyor. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle birçok hastalıktan da koruyor.

1.

 

#2 Gülümsemek beyinde salgılanan endorfin (mutluluk) hormanları artmasına ve stres hormonlarının salgılanması yavaşlatıyor. Böylece depresyona girmekten kurtuluyorsunuz.

2

 

#3 Araştırmalara göre gülümsemek esnemek gibi bulaşıcıdır. Bir toplumda sürekli gülmeniz etrafınızdaki insanlarında gülmesini sağlayacaktır. Ve yine araştırmalara göre günlük hayatta kadınlar erkeklere oranla daha fazla gülümsemektedir.

3

 

#4 Yeni doğan bebeklerin doğuştan gülümsemem özelliği vardır. Duydukları hoş sözlere gülümseyerek tepki vermesi ise mutluluk ve güven göstergesidir.

4

 

#5 Gülümsemek kalori yakımını hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. İyi bir diyet, spor ve bir tutam gülümsemeyle istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

5

 

#6 Dünyanın en iyi satış ve pazarlama elemanlarının başarılarının arkasında güler yüzlü olmaları yatıyor. İş hayatında güler yüzlü insanlardan daha çok verim alındığı tespit edilmiştir.

6

 

#7 Çinli’lerde strese dayalı kalp krizi vakası oranı çok düşük ve bunun sebebinin hayata olumlu bakmaları ve tebessüm etmeleridir

8

 

 

#8  Güldüğümüz zaman tümör ve virüslerle savaşan hücrelerimizin sayısı da artıyor. Özellikle ruhsal bazı hastalıkların tedavisinde gülme terapisi kullanılıyor. Hastalar üzerinde olumlu etkileri olduğu gözleniyor. Patch Adams isimli doktorun çalışmaları bu konuda örnek olarak gösteriliyor.

9

 

#9 Gülümsemek lakaytlık göstergesi olmadığı gibi somurtmakta ciddiyet göstergesi değildir.
#10 Gülümsemenin hiçbir maliyeti yoktur, her kapıyı açar. Hem beyinde hem de bedende olumlu enerji oluşmasını sağlar. Gülümseme; bir sağlık belirtisi, bir dinginlik, bir güç, bir neşe belirtisidir.

10

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir