Google Play Store’daki Ucuz ve İşe Yarar Uygulamalar

2630
#1 Hi-Q MP3 Voice Recorder (Pro) – (6,99 TL)
Hi-Q Mp3 Voice Recorder
Hi-Q Mp3 Voice Recorder

Hi-Q MP3 Voice Recorder programı, isminden de anlaşılacağı üzere “yüksek kalite” ses kaydetmeye yarıyor. Neredeyse bütün telefonlarda artık ses kaydedici uygulama bulunmakta, ancak kalite konusunda baya yetersiz kaldıklarını farkettim. Bunun da başlıca sebeplerinden birisinin; ses kaydedicinin genellikle Whatsapp gibi uygulamaları kullanarak sesli mesaj gönderme amacıyla kullanılıyor olması ve dosya boyutunu düşük tutma adına ses kalitesinden ödün verilmesi olduğunu düşünüyorum. Audiophile firmasının geliştirdiği bu uygulama tam bu noktada işimize yarıyor. Yalnızca sesli mesajlar için değil, grup görüşmeleri, müzik çalışması, konser ve sohbetleri kaydetmek için oldukça kullanışlı bir uygulama. Programın ayarlarında; gizlilik için kayıt simgesini değiştirme, sesin berraklığı için ön veya arka mikrofonu seçme, bit hızını 320 kbps‘ye kadar değiştirme, gürültülü ortamlarda dahi ses kalitesi için ses yüksekliği ayarı gibi birçok kullanışlı özellik bulunuyor. Ayrıca sesleri dilerseniz mp3, dilerseniz de wav, m4a, ogg vorbis ve flac uzantıları şeklinde kaydetme imkanına sahipsiniz.

#2 Greenify (Donation Package) – (2,49 TL)
Greenify
Greenify

Greenify adlı bu uygulama, Oasis Feng tarafından geliştirilmiştir. Rom ve Root işleriyle sıkı fıkı olanlar bu uygulamayı sanırım iyi bilirler. Kısaca anlatacak olursak bu uygulama, akıllı telefonunuzun daha stabil ve verimli çalışmasına yardımcı oluyor. Programın bazı özellikleri Root Yetkisi olmadan çalışmıyor, telefonunuza Root atmadan önce dikkatli olmanızı öneriyoruz, ayrıca aklınızda bulunması gereken birşey daha var, Root attığınız taktirde telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkar. Uygulamanın yapabildiği işlemlere gelirsek, bunlar arasında en göze çarpanı, arka planda çalışan uygulamalardan sizin seçtiklerinizi kapatması ve bu sayede pil ömründen ve enerjiden tasarruf etmesi diyebiliriz. Gereksiz uygulamaları kapatarak hem telefonunuz hızlanacak, hem şarjınız daha uzun süre gidecek hem de gereksiz uygulamalardan gelen rahatsız edici bildirimleri de görmek zorunda kalmayacaksınız. Bu uygulamanın ücretsiz versiyonu da bulunmakta, ücretli versiyon bir nevi bağış paketi diyebiliriz ve bu paketi alınca uygulamaya ekstra birkaç özellik daha ekleniyor . Unutmadan belirteyim, 7 gün içinde iade edebilirsiniz.

#3 Görüşme Kayıt – ACR – (3,99 TL)
Görüşme Kayıt ACR
Görüşme Kayıt ACR

Bu uygulamanın da ücretsiz versiyonu bulunmakla birlikte, lisanslı sürümü çok daha kullanışlı özellikleri bünyesinden barındırıyor. NLL firmasının geliştirdiği ACR uygulaması, telefon görüşmesi yaparken her iki taraf olmak üzere, görüşmeyi kaydetme imkanı sunuyor. Uygulamada birçok farklı kaydetme seçeneği bulunuyor. Lisanslı sürümü ücretsiz versiyondan ayıran en önemli özelliklere gelecek olursak, bunlardan ilki; reklamların görünmemesi ve sizi rahatsız etmemesi diyebiliriz. Diğer özellikler arasında kişiye göre kayıt, kaydı elle başlayıp bitirme, kısa kayıtları otomatik şekilde silme gibi şeyler bulunuyor. Ayrıca, lisanslı sürümü kullandığınız takdirde, kayıtları e-posta ile gönderme ve Dropbox, Google Drive gibi bulut sistemlerine yükleyip yedekleme, dilerseniz de paylaşma gibi birçok özelliği daha aktif hale getirmiş olacaksınız.

#4 BlackPlayer EX – (2,00 TL)
Black Player Exclusive
Black Player Exclusive

KodarKooperativet firmasının geliştirdiği uygulamanın tam açılımı BlackPlayer Exclusive şeklinde. Daha önce yine bu sitede bir müzik çalar uygulamasından bahsettiğimi ve baya övdüğümü hatırlıyorum. Ama o zamanlar bu uygulamayla karşılaşmamıştım. Bunu kullandıktan sonra diyebilirim ki, Google Play Store’da bulunan fiyat/performans oranı en iyi müzik çalar uygulaması bence budur. Hatta sade uygulama arayanlardansanız bu uygulama tam size göre. Uygulamanın en sevdiğim özellikleri arasında; oldukça güzel ve sade tasarlanmış arayüzü, yazı tipinden tutun da renklere kadar özelleştirebilme imkanı, şarkıları kara listeye ekleme imkanı, kısa parçaları göstermeyi kapatarak Whatsapp gibi uygulamalardan gelen sesli notları müzik çalarda görmeme gibi şeyleri sayabilirim. Diğer belirttiğimiz uygulamalar gibi bu da ücretsiz sürümü bulunan bir uygulama. Ancak hem fiyatı hem de getirdiği özellikler açısından ücretli sürümü almanın oldukça mantıklı bir seçim olacağından yanayım. Ücretli sürümün getirdiği ekstra özellikleri sayacak olursak; müzik kütüphanesinde klasör görünümü (bu çok işe yarıyor), ekstra birçok tema, sanatçı ve albümlere özel ızgara boyutları, Zap moduyla otomatik 5 saniyelik rastgele müzikler çalma (bu sayede daha önce dinlemediğiniz ama telefonunuzda bulunan yeni parçaları keşfedebilirsiniz), reklamları kapatma, özel widgetlar ve daha bir sürü şey… Uygulamada denemeniz gereken mükemmel bir ekolayzır bulunuyor, özellikle de bass efekti harika diyebilirim.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir