Gitar Çalmayı Öğrenmek İsteyenlerin Mutlaka Göz Atması Gereken 5 Youtube Kanalı

2322

Çevremde gördüğüm, tanıştığım tanışmadığım birçok insanın hayatında en az bir kere gitar çalmayı denediğini görüyorum. İçlerinden hatırı sayılır bir kısmı işin başında pes etse de gitar öğrenmeyi oldukça kolay hale getirecek yol ve yordamlar yok değil. Kitaplar bir yana dursun gelişen teknoloji ile birlikte bir enstrumanı çalmayı öğrenebilmek için yepyeni yollara kavuştuk. Bunlardan en önemlisi Youtube’da ücretsiz olarak yayınlanan dersler hiç şüphesiz. Eğer “Abi Metallica diye bir grup keşfettim Nothing Else Matters diye bir şarkıları varmış” diyenlerden olmak istemiyorsanız bu kanallara göz atmanızda oldukça fayda var derim. İyi seyirler ve iyi öğrenmeler.

# 1 Selim Işık Gitar Dersleri

Selim Işık Youtube üzerinden 100 videoluk bir gitar dersi hazırlamış ve bunu ücretsiz olarak kullanıma sunmuş. 1’den 100’e kadar numaralı derslerden sadece gitar değil müziğin temel kurallarını da öğrenebilirsiniz.

# 2 Justin Guitar

Justin kanalında gitar dersi vermekle kalmıyor aynı zamanda sevilen şarkıların nasıl çalınacağını da öğretiyor. Kanalın İngilizce olması biraz sıkıntı verici olabilir.

# 3 Anyone Can Play Guitar

Bu kanalda da popüler şarkılara ait ders videoları bulmak mümkün.

# 4 Enstruman Öğren

Enstruman Öğren kanalı son zamanlarda rastladığım bir kanal. Bu kanalda video kalitesinin oldukça kaliteli olması ve içeriğinin türkçe olması açısından oldukça avantajlı.

# 5 Marty Schwartz

Marty de Justin gibi birçok şarkının nasıl çalınacağını kanalı üzerinden öğretiyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir