Gençlik Aşısı Sayesinde Yaşınız Her Zaman 20 Görünsün

566

Güzellik iksiri olarak isimlendirilen gençlik aşısı için gençler açısından güvenli bir yöntem olduğu belirtildi. Doğal olarak vücutta bulunan hyalüronik asit, ciltte nemi, parlaklığı, canlılığı ve gerginliği sağlayan hücre matriksini oluşturur. 25-30 yaşlarından itibaren ise hyalüronik asit azalmaya başlar ve cilt nemini giderek kaybeder. Nemli olmayan ve direnci zayıflayan cilt mat ve soluk hale gelerek zamanla kırışır ve sarkar. Özellikle 20’li yaşlarda başlayan yaşlılık belirtilerinin önüne geçmek için bazı önlemler alınabilir. Medikal estetik uzmanları güzellik iksiri olarak isimlendirilen gençlik aşısı hakkında gençler açısından oldukça güvenli bir yöntem olduğunu belirtiyor.

Güneş, rüzgâr ve alkol gibi dış etkenlerden dolayı zarar görmüş ya da yaşlanma sürecine girmiş tüm cilt tiplerinde önleyici ve tamamlayıcı tedavi olarak gençlik aşısı uygulanmaktadır. Cildin nemini, parlaklığını ve canlılığını kaybetmeye başladığı andan itibaren doğal olarak üretilmiş hyalüronik asit türevleri en ideal çözüm olmaktadır. Uygulanan saf hyalüronik asidin en önemli özelliği olan su tutucu etkisi cilde nem sağlar. Cildin kendi ürettiği hyalüronik asidi, kolajen ve elastin gibi gençlik veren kompanentleri uyararak onların tekrar üretilmesini sağlar. Bu nedenle söz konusu uygulama gençlik aşısı ismini almıştır. Problem yaşamasa da pürüzsüzlük, ışıltı ve nem isteyen gençler için oldukça güvenli bir yöntemdir.

Uygulamanın güzellik iksiri olarak isimlendirildiğini belirten uzmanlar, yaşınız söz konusu olduğunda eller, boyun ve dekoltenin kadınları ele verdiğini söylüyor. Genellikle kadınlar bu bölgelere ihmal eder. İşte bu bölgelerin hem korunması ve hem de anti-aging tedavide en çok tercih edilen bir uygulamadır. Bu sebeple bunun adına güzellik iksiri deniyor. Lokal anestezik krem uygulanmış cilde çok ince iğnelerle saf hyalüronik asit enjeksiyonu yapılıyor. Bu işlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürüyor. Ürünün üretim teknolojisine göre değişmekle birlikte, tek seans uygulanması ile 6-9 ay etkisini gösteren ürünler mevcuttur.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir