Genç Çiftçi Hibe Şartları Neler

778

Genç Çiftçi Hibe Şartları Neler

Tarımsal faaliyetlerin hız kazanması için Tarım Bakanlığı’nın başlattığı hibe kredi türleri son zamanların en çok merak edilen haberlerinin başında geliyor. Özelikle köyden Kente doğru göç hareketinin giderek artması köylerde tarım alanlarının boş kalmasına neden olduğundan dolayı başlatılan bu kampanyadan sonra devler genç çiftçilere 30 Bin TL hibe kredi vererek tarım alanlarının değerlendirilmesi konusunda çalışmalarına başladı.

Kırsal alanda ikamet eden çiftçilere özel olarak sunulan ve 30 Bin TL’ye kadar karşılıksız verilen bu kredi türünden faydalanmak için 18 ila 40 yaşları arasında olmanız gerekmektedir. Devletin sunduğu en önemli hibelerin başında gelen bu kredi türünden almak için bu yaş aralığında bulunan ve çalışmayanların başvuru yapma şansları bulunmaktadır.

Tarım Bakanlığı’nın genç çiftçilere özel olarak sunduğu bu hibe kredi türüne başvuru yapmak için Tarım Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden başvuru formuna ulaşabilir ve aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan bulabilirsiniz. Sizlerde bu yaş aralığında iseniz ve tarım alanlarında faaliyet yapmak istiyorsanız devletin sizlere sunduğu bu 30 Bin TL’lik krediye başvurma imkanını yakalamış olacaksınız.

sertifika kursu

KOSGEB Sertifikası Nasıl Alınır

KOSGEB tarafından girişimcilere özel olarak hazırlanan hizmet programlarına katılma başarısı gösteren ve bu programların açtığı kursları başarı ile tamamlayan kişilerin Kosgeb sertifikası almaya hak kazanacaklarını belirtmek istiyoruz.

Girişimci olmak isteyenlere sunduğu programlara başvuru yapmak için KOSGEB’e almak istediğiniz kursla ilgili başvuru yapmanız gerekmektedir. KOSGEB’in sunduğu bu hizmetlerden faydalanmak için yapmanız gereken KOSGEB’e veya KOSGEB’in anlaşmalı olduğu diğer kurumlara başvuru yaparak bu sertifika alma hakkını kazanabilirsiniz. Ancak burada KOSGEB’in sertifikasını almak için belli bir hizmet programına kabul edilmeniz gerekmektedir. Kabul edildiğiniz bu programdan sonra KOSGEB’in açtığı kursları başarılı bir şekilde tamamlayan girişimcilerin almaya hak kazanacağı bu Kosgeb sertifikaları kazanmak için yapmanız gereken bu kurusu başarılı bir şekilde tamamlamak olacaktır.

Kursu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra meslek odaları tarafından siz girişimcilere verilecek olan bu sertifika sayesinde sizlerde artık girişimcilik hayatına adım atma fırsatını bulmuş olacaksınız. İşte merak ettiğiniz KOSGEB sertifikası nasıl alınır? Sorusunun cevabı. Yapmanız gereken KOSGEB ve KOSGEB ile anlaşmalı olan kurumlardan hizmet kurslarına katılmak.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir