Gandalf ile Dumbledore Dünya Evine Giriyor

5724

Yüzüklerin Efendisi serisinin baş kahramanlarından Gandalf ile Harry Potter serisinin ünlü büyücüsü Albus Dumbledore dünya evine giriyor. Evet, yanlış okumuyorsunuz, alkolü de fazla kaçırmadınız, uykusuzluk yaşadığınız da yok. Peki nasıl?

gandalf ile dumbledore

Geçtiğimiz günlerde İrlanda eşcinsel evliliğe halk oylaması ile “evet” dedi ve serbest olması kararını aldı. Bu önemli gelişmenin üzerine Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling twitter üzerinden paylaşılan bir röportajında olaya çok sevindiğini, hatta Gandalf ile Dumbledore evlenecek olsaydı İrlanda’da evlenebileceklerini söyledi. Bu durum üzerine ABD’de bulunan Westboro Baptist Kilisesi twitter hesapları üzerinden eğer böyle bir şey olursa düğünü basacaklarını açıkladılar. Bu ilginç ve bir o kadar da garip çıkış sonrası JK Rowling de tepkisini ortaya koydu ve “İrlanda gibi güzel bir yerde yapılan böylesine güzel bir birleşimin muhteşemliği kalın bağnaz kafalarınıza fazla gelir.” minvalinde sert bir cevap verdi.

Olaylar sonrasında daha da ilginçleşmeye başladı. Planting Peace adlı bir kuruluşun başında olan Aaron Jackson adlı bir kişi, bahse konu olan tweet’leri atan kilisenin tam karşısında olan Equality House adlı binalarında bu Pazar günü düğünü gerçekleştireceklerini açıkladı. Tabi ki bu iki kurgusal karakteri temsilen iki sıradan kişi düğünde bulunacak.

dumbledore ve gandalf

Aaron Jackson konuyla ilgili olarak tweet’leri ilk gördüklerinde hemen bu kararı aldıklarını ve Rowling ile iletişime geçerek sonuca bağladıklarını söyledi. Bu gibi cinsel yönelimlere karşı nefret söylemlerinde bulunan gruplara karşı kurdukları bu kuruluşla toplumda her bireyin eşit olup kendi cinsel yönelimlerini özgür şekilde yaşayabilmelerini sağlama amacı güttüklerini de ekleyen Jackson, düğünü basmaları için kilisenin İrlanda’ya kadar gitmesine artık gerek kalmadığını, hemen pencerelerinden bakıp görebileceklerini belirtti.

Bakalım bu Pazar günü yapılacak düğün nasıl garip sonuçlar doğuracak?

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim

Necati şaşmaz hangisi la ?