Game Of Thrones’un 6. Sezonunda İlk Kez Karşılaşacağımız Önemli Karakterler

50080

Game of Thrones

Game Of Thrones’un 5. sezonu bitmek üzereyken gözler de yavaş yavaş 6. sezona doğru kaymaya başladı, hem de daha 10 ay olmasına rağmen. Tabi ki 5. sezonda kimin sağ kalıp kalmayacağı, sezona nasıl bir son koyulacağı şuan merakla beklense de bir çok insan tarafından 6. sezonun dizinin en muhteşem sezonu olması beklendiği için heyecanlanmamak da elde değil.

Geçtiğimiz günlerde Watchers on the Wall adlı bir Game of Thrones forumunda 6. sezonun cast seçimlerine başlandığıyla ilgili bir gönderi paylaşıldı ve yeni sezonda yer alacak 12 yeni karakter için aranan özellikler açıklandı. Bu da demek oluyor ki “Bu da kimdi şimdi?” deme sıklığımız artık iyiden iyiye artacak.

Lafı fazla uzatmadan hemen bu 12 karaktere, karakterleri canlandırmak için aranan oyuncu özelliklerine ve bu karakterlerin kim olabileceğiyle ilgili teorilere göz atalım (spoiler içerebilir):

#1 7 Yaşında Çocuk

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu karakteri oynayacak oyuncu için aranan özellikler “Koyu kahverengi saç, dar yüz, yeşil göz ve Kuzeyli aksanı” olarak belirtilmiş. Tahtadan bir kılıç taşıyacak bu çocuk karakterin Ned Stark rolünü oynayan Sean Bean’in de yeşil gözlü olması nedeniyle onun küçüklüğünü canlandıracağı tahmin ediliyor. Nasıl bir sahneyle karşımıza çıkacağını tahmin etmek pek kolay olmasa bile Bran Stark’ın geçmişe gidip babasının küçüklük halini görmesi muhtemel senaryolardan biri.

#2 12 Yaşında Çocuk

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu karakteri canlandıracak oyuncu için aranan özellikler “Kahverengi saç, mavi göz, Kuzeyli aksanı” olarak belirtilmiş. Tıpkı diğer çocuk karakter gibi bu karakterin de tahtadan bir kılıç taşıyacağı belirtilmiş, yani muhtemelen bu ikisi aynı sahnelerde yer alacak. Bu bakımdan bu karakterin Ned’in abisi olan Brandon Stark’ın küçüklüğünü canlandırması bekleniyor. Brandon Stark bazılarımızın bildiği üzere Catelyn ile asıl evlenmesi gereken kişi, ancak kendisi Robert’in isyanı sırasında öldüğü için Catelyn ile Ned evleniyor. Karakterin dizide önemli bir yer tutmayacağını tahmin etmek zor olmasa da Ned’in çocukluğunu göreceksek abisininkinin de o sahnelerde yer alması normal bir durum.

#3 Yapılı Bir Erkek Çocuk

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu karakterin dizide 7-8 yaşında olacağı ama oynayacak kişinin 10-12 yaşlarında olacağı belirtilmiş. Yapılı ve uzun bir vücuda sahip olacağı, ama kilolu olmayacağı da söylenmiş ve oldukça zeki bir karakter olduğu da eklenmiş. Sadece bir kereliğine göreceğimiz bu karakterin kim olacağı konusundaki en büyük aday ise Robert Baratheon. Ned Stark ile küçüklükten beri yakın arkadaş olduğunu bildiğimiz Robert, yapı olarak Ned’den daha iri yarı olduğu için karakterin tanımına uyuyor. İlk sezonda oldukça şişman bir karakter olduğu halde her zaman öyle olmadığını ve bir zamanlar oldukça atletik biri olduğunu da bilmekteyiz. Bu ilk 3 karakter muhtemelen birbiriyle bağlantılı olacak tahmin edildiği üzere.

#4 Oldukça Güçlü Bir Savaşçı

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu karakter için 30-40 yaşlarında olan, oldukça güçlü bir fiziğe sahip, uzun boylu ve melez bir oyuncu aranıyor. Melez olması bu karakterin Yedi Krallık’tansa Essos taraflarında boy gösterecek olma ihtimalini artırıyor. Daenerys ile yollarının kesişmesi olası olan bu karakterin büyük ihtimalle bir Dothraki savaşçısı olması, hatta Khal Jhaqo olması bekleniyor. Nasıl bir kesişme yaşanacağı ise pek kolay tahmin edilebilir değil; ancak ya bir anlaşma yapmaları, ya da ejderhaların biri tarafından öldürülmesi bekleniyor. Ki Daenerys ile olan geçmişlerine bakacak olursak ikinci ihtimal daha olası. Her ihtimalde büyük olasılıkla ejderhaların annesi olan Daenerys arkasına bir Dothraki ordusu ekleyecek gibi duruyor. Bu karakterin Strong Belwas olma ihtimali de var, ancak oldukça düşük. Strong Belwas kitaptaki ünlü “Düşmanlarımın önce vücudumda bir yara açmasına izin verir, sonra onları öldürürüm. Vücudumdaki yara izlerini sayarsanız kaç düşmanımı öldürdüğümü bulabilirsiniz.” sözüyle tanınan ve Daenerys’in 3 katı büyüklüğünde vücuda sahip bir karakter.

#5 Rahibe

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu rol için 20-30 yaşlarında olan bir oyuncu aranıyor. Oldukça güzel, çekici ve yoğun bir karakter olacağı belirtilmiş. Açıklanan yeni karakterler arasında kim olacağının tahmin edilmesi en zor olan karakter. Yine de Daenerys ile yolunun kesişmesi bekleniyor çünkü kitaptaki gidişata göre Yaşam ve Işık Tanrısı olan R’hllor ile (Melisandre adlı Stannis’in yanıbaşından ayrılmayan karakterimizin de taptığı tanrı) karşılaşacak gibi duran Daenerys’e bu olay örgüsünde eşlik edecek olan ve R’hllor’a tapması için ikna etmeye çalışacak karakter olabiliceği yönünde fikirler mevcut.

#6 Kadın Başrol

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu başrol oyuncusunun canlandıracağı karakterle ilgili 40 yaşlarında oldukça zarif ve güzel olan, beraberinde bir tiyatro ekibiyle dolaşan, eğlenceli, çekici ve komik bir karakter olacağı söylenmiş. Büyük ihtimalle Arya’nın kitaplarda yolunun düştüğü Braavos’taki The Gate adlı tiyatro tarzında bir mekanda Arya ile beraber oynayan biri olacak. Yine de Rahibe karakteri gibi üstü kapalı karakterlerden biri olduğunu eklemek gerek.

#7 Rahip

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Bu karakterle ilgili olarak 40-50 yaşlarında bir oyuncu arandığı, karakterin ise bir çok savaş görmüş güçlü bir eski savaşçıyken şimdilerde kırsal kesimlerde rahip olarak hayatını sürdüren biri olacağı belirtilmiş. Septon Meribald adlı karakter olması muhtemel. Meribald dünyayı dolaşan ve Yedi İnancı’nı yaymaya çalışan bir rahip. Ancak eski savaşçı olduğunun belirtilmiş olması okları Kıdemli Kardeş (Elder Brother) karakterine de çeviriyor. Sessiz Ada adlı bölgede yaşayan bu karakter adadaki insanların başı konumunda. Asıl önemli olansa; bu iki karakterin yolu da Brienne ile kesişmekte. Meribald Brienne’i Sessiz Ada’ya götürüp Kıdemli Kardeş ile tanıştıran kişi, ki bunun nedeni de Brienne’in Tazı’yı, yani Sandor Clegane’i araması. Kitaplarda Brienne bu adada bir mezarcı görüyor ve bu mezarcının Sandor olduğuna dair teoiler var. Özetle bu karakter belirttiğimiz iki karakterden biri olabilir, her ikisinin birleştirilmiş hali olabilir ve de Sandor Clegane’nin dönüşünü de gösteriyor olabilir. Lakin dizideki duruma bakıldığında Brienne’in çoktan bu karakterlerle tanışmış olması gerek, o yüzden durum biraz karışık.

#8 Aile

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Birer erkek ve kız çocuk ile anne ve babadan oluşan bir ailenin diziye katılacağı da belirtildi. Özelliklerini söylemek gerekirse; baba için “50-60 yaşlarında, Westeros tarihinin gördüğü en büyük, en korkusuz savaşçılardan olan oldukça disiplinli bir karakter”, anne için “50 yaşlarında şirin, tatlı, yumuşak ve çocuklarına düşkün”, kız çocuk için “20 yaşlarında, sıcak, arkadaş canlısı, nazik”, erkek çocuk için ise “20’li yaşlarının ortasında, atletik, iyi bir avcı, iyi kılıç kullanan ve babası tarafından oldukça sevilen” tanımlamalarını görüyoruz. Bu karakterlerin Samwell Tarly’nin ailesi olması bekleniyor. Babası Randyll Tarly, Stannis tarafından 5. sezonda konu edilmiş, Westeros’un en büyük savaşçılarından biri olarak gösterilmişti. Bazıları bu sohbetin de bu ihtimali iyice güçlendirdiğini belirtiyor. Annesi ise Melessa Florent, erkek kardeşi ise Dickon. Dickon Sam’in tam tersi olan ve babasının en sevdiği çocuğu olan bir karakter daha önce de belirttiğimiz gibi.

#9 Korsan

game of thrones 6. sezon yeni karakterler (6)

Geldik en önemli karaktere. Özelliklerini hemen verelim; “40-50 yaşlarında, kurnaz, acımasız, oldukça tehlikeli gözüken, biraz deli özelliği taşıyan ve tüm dünyadaki denizlerde terör estiren kötü şöhretli bir korsan.”. Kim olduğuna gelecek olursak, çok büyük ihtimalle Euron Greyjoy. Kargaların Ziyafeti adlı kitapta çok büyük öneme sahip olan Greyjoy’ların dizide ortalıkta gözükmediğinden bir başka yazımızda bahsetmiştik, ancak bu karakterle beraber sonunda kendilerinden bir haber alabileceğiz gibi duruyor. Kitaplarda Demir Adalar Kralı Balon Greyjoy’un kardeşleri olan Euron, Aeron ve Victarion üçlüsünün tamamıyla ilgili bilgi sahibiyiz.

Spoiler vereceğimizle ilgili daha önce uyarmıştık, ama bir kez daha uyarıp devam ediyoruz: Kitaplarda Balon Greyjoy’un ölümünden sonra Yara ile beraber bu 4’ü taht kavgasına tutuşuyor ve sonunda Euron tahta geçiyor. Aslında Balon’un ölümü pek spoiler sayılmayabilir çünkü Melisandre Robb Stark, Joffrey ve Balon’a ölüm büyüsü yapmıştı ve ilk ikisi ölmüştü; dolayısıyla Balon’un ölmesi de pek sürpriz değil. Konuya geri dönecek olursak, büyük ihtimalle dizide bu olaylar atlanıp direkt olarak Euron’un kral olduğu bölümden başlanacak. Hikayesinin Tarly ailesi ile kesişmesi beklenmekte, büyük ihtimalle de bir savaş olacak aralarında.

Son olarak; önümüzdeki aylarda yeni karakterler de açıklanacak; ancak ilk olarak bu karakterler için oyuncu aranmaya başlandığına göre en önemli karakterlerin bunlar olabileceğini öne sürmek pek de yanlış olmaz.

Kaynak: whatculture

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir