Game Of Thrones 8. sezon ne zaman başlayacak

289

Game of Thrones ne zaman bitecek ?

Game of Thrones son sezon ne zaman ?

Game of Thrones 8. sezon 2019 yılında HBO kanalın tarafından final sezonu olarak ilan edildi. Ve şimdiden 8. sezon hakkında farklı ihtimaller üzerinde duruluyor. Bunların başında oyuncuların dizinin bitişini buruk bir sevinç olarak nitelemeleri dışında, dizinin muhakkak Hollywood tarzı bir senaryo ile filme veya bir üçlemeye konu olacağının da ipuçlarını saklamıyorlar. Çok başarılı bir proje olan Game of Thrones dizisi için harcanan milyonlarca doların yanında dizinin milyarlarca dolar kazanması bu tür epik fantezi dizi türünde efsane bir konuma yerleşmesine yol açmıştır. Gelelim 8. sezon dedikodularına öncelikle bazı kardeşlerin bazı kardeşlerle arasının bozulacağı ve hatta bu bozulmanın bazı kanlı hesaplaşmalarla son bulacağı konuşuluyor.Sansa ve Arya veya Cersei ile Jamie Lannister arasında Hamlet, Otello benzeri kanlı bir son tasarlanmış durumda. Bu kardeşlerden birinden biri diğerinin gırtlağını kesmesi şeklinde olacağı gibi diğerinin gözlerinin içine bakarken kardeşini boğdurması şeklinde  bir hesaplaşma ile izleyicinin tüylerini dimdik edecek bir bölüm sonuna denk getirilecek. 2019 Nisan ayında yayınlanması planlanan Game of Thrones 8. sezon 6 bölüm olacak ve final ile birlikte havada bırakılacak olan hikaye ile çevrilmesi planlanan filmin de ana teması oluşturulacak. Genellikle gelişme sezonlarında Game of Thrones 8-12 bölüm gibi çevrilmiş olmasına rağmen son sezon 6 bölüm ile kısa bir epik son veya sonumsu bir kapanış ile yeni bir hikaye ile  film veya triology tarzı bir seri film kurgusu üretmek için zorlama bir son ile karşılaşılması da mümkün görünüyor.

 

Bitecek fakat bir üçleme ile tekrar doğacağı muhakkak gibi görünüyor.

Ne Kadar Harcanacak?

Game of Thrones son sezon olan 8. sezon her bölüm için 15 milyon USD harcanacağı söylenmesi nedeni ile dizinin çok önemli bir efekt zenginliği ile çevrileceği düşünülüyor. Ayrıca olası dizi senaryosunun dışarı kaçaklarını önlemek için azami güvenlik önlemleri alındığı ve senaryo metinlerinin oyunculara metin olarak verilmeden, sadece kulaklık ile senaryo metinlerinin oyunculara iletildiği de ifade edilmekte.

Neler Olacak?

Game of Thrones 8. sezon için büyük ittifakların kurulup çok büyük savaş sahnelerinin olacağı da bilinen gerçeklerden ve kitabı okuyanların beklediği büyük final aslında. Bu final esnasında dragonların çok önemli rol oynayacağı ve savaşın kaderini değiştireceği de bir başka önemli ayrıntıyı oluşturuyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir