Game of Thrones 7. sezon neler olacak?

1057

Game of Thrones 7. sezon neler oluyor

Game of Thrones 8. sezon geliyor ve yavaş yavaş trailer teaser tarzında kırıntı bilgi içeren videolar ana haber bültenlerinde yer tutmaya başladı. Game of Thrones 7. sezon bu yıl 7 bölüm olarak çekilmiş ve alışılanın aksine 7. sezon Nisan ayında değil tahminen Haziran Temmuz gibi yayına girecek. Bu girişimizle Game of Thrones 7. sezon ne zaman başlayacak sorusuna bir nebze olsun cevap verip izlediğimiz trailer ve yormlardan elde ettiğimiz du bakalım bu sezon ne olcak? diye merak edenlere birkaç sözümüz var.

Örneğin evlat katili Cersei bu sezon daha fazla karşımıza çıkacak ailesinde kimi kimsesi kalmayıp ya kendisi öldürüp yada içinde bulunduğu bir komplo ile öldürten Cersei en sonunda bu sezon Iron Throne yani demir tahta oturacak. Aşık kardeş Jamie Lanister kendi öz evladına yaptıkları ve bütün sebep olduklarından ötürü Cersei’ in delirdiğini düşündüğü ve artık bu yol, yol değil diyerek Cersei ayrılıp kendisine sadık askerlerden oluşan bir grupla yollara koyulacak ve bu sezonun bir seviyesinde cüce kardeş Tyrion ile kendi ortak menfaatleri için bir ittifaka dahil olacak.

Cersei bu kadar kötülükle bu sezonun sonunu görmeden çok kanlı bir komplo ile öldürülecek diye tahmin eden oyuncusu Lena Headey muhtemelen uzun bir tatile çıkacak.

Hain Lord Baelish Sansa’ya olan ilgisi ve sürekli abisi Jon Snow ile arasını bozmak için yaptığı oyunlar ile en sonunda Sansa’nın gözünden düşüp,Winterfell’e geri dönen  küçük kardeş, kör suikastçı Arya Stark’a Lord Baelish öldürtülecek gibi anlaşılıyor. Sevimli Arya dizi boyunca soğukkanlı bir suikastçı ve intikam makinası dönüşerek Walder Frey’in işe yaramaz evlatlarını 6. sezon öldürdükten sonra ve sırası gelince Walder Frey öldürecek gibi görünüyor.

 

Bu arada ejderhaların anası Daenerys bütün Lordlara kuzgun yollayarak davet edip bağlılık yemini etmeyenleri ejderhalara yaktıracak.

Jon Snow ile Akgezenlere karşı yardım vaadiyle bağlılık yemini almayı başaracak ve  bu sırada Tyrion çoğu çözümsüz durumda Daenerys danışmanlık ettiği gibi bu  uzlaşmada da kilit rol oynacak. Ve 7. Sezon finalinde Jon ve Daenerys arasında duygusal yakınlaşma esnasında akgezenler duvarı yıkıp 8. ve son sezona büyük bir muamma ile girilmesini sağlayacak.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir