Galatasaray’ın Panteri Néstor Fernando Muslera Micol Kimdir

1540

Fernando Muslera 16 Haziran 1986 Buenos Aires doğumlu başarılı kaleci. Kalecilik hayatına Uruguay’ın Montevideo Wanderers takımının altyapısında başlayan Muslera daha sonra aynı takımda profesyonel formayı giymeyi başardı. Wanderes takımının kalesini iki yıl boyunca koruyan Nando Uruguay’ın üst sıra takımlarından Nacional’de kaleye geçti.

images

Burada göstermiş olduğu üst düzey performansından sonra Avrupa’nın başarılı kulüplerinin kıskacına giren Fernando İtalya’nın Lazio takımı ile 2007 yılında 3 milyon €’luk anlaşma imzaladı. Inter’le oynanan ve Muslera’nın takımı Lazio’nun 2-1 kazandığı İtalya Süper Kupası maçının en iyi oyuncusu seçilen Muslera o sene dünyanın en iyi 7. kalecisi seçildi. İtalya Serie A’da Lazio’nun kalesini 36 kez koruyan Muslera kalesinde 39 gol gördü ve 13 maçta kalesini gole kapattı. Bu başarılı performansı ile Manchester United ve Atletico Madrid gibi büyük Avrupa’nın kulüplerinin radarına giren Fernando Muslera 6.750.000 Euro karşılığında ülkemizin en büyük kulüplerinden Galatasaray’a transfer oldu.

images

Galatasaray’da kariyerinin ilk ve tek golünü 2012-2013 sezonunda penaltıdan kaydetti. Bu golü taraftarların desteği ile attığını söyleyen Fernonda Muslera bana sadece penaltı noktasına gitmek kaldı açıklamalarında bulundu. Yine aynı sezon kalesini 19 kez gole kapatan Muslera bu alanda kendi rekorunu geliştirmiş oldu.

imgres

Kariyerinde 11 kez kupa kaldıran Muslera bu kupaların 8’ini Galatasaray’da , 2’sini Lazio’da , birini ise Uruguay milli takımında Copa America turnuvasında kaldırdı. 2010 yılında dünyanın en iyi 7. , 2011 ve 2012 yıllarında ise 6. kalecisi seçilen Muslera Galatasaray’da da çok sayıda başarılı maça çıkarak takımın vazgeçilmezlerinden biri olmayı başardı.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir