Fransa’da Kan Donduran Saldırı!

1707

Bugün saat 10.50 civarında Fransa’nın Grenoble kentinde bulunan bir doğal gaz fabrikasına saldırı düzenlendi. Kimliği açıklanmayan iki saldırgan gaz fabrikasına araçla girerek düşük patlayıcılar infilak ettirdiler. Saldırıdan sonra olay yerine gelen güvenlik güçleri, başı kesilmiş bir kişinin cansız bedenini buldu. Pek çok kişi de yaralı olarak hastanelere kaldırıldı. Şüphelilerden birinin yakalandığı belirtildi. Saldırganın, üzerinde Arapça harfler yazan bir bayrakla içeri girdiği gelen bilgiler arasında. Henüz saldırıyı üstlenen olmadı.

fransada-teror-alarmi-dogalgaz-fabrikasina-saldiri-duzenlendi,d5qAegJ7zkOnY85qQwHzgQ

Saldırının ardından olay yerine giden İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’nun ilerleyen saatlerde ayrıntılı bir açıklama yapması bekleniyor.

fabrika,A1BLH12i_EmECy8O04yTWw

Uluslararası basın bugünkü saldırının, Fransa’da 7 Ocak’ta teröristlerin başkent Paris’te karikatür dergisini basarak 11 kişiyi öldürdüğü olaydan yaklaşık altı ay sonra gerçekleştiğine dikkat çekti. 9 Ocak’ta da Charlie Hebdo saldırısını düzenleyen Kouachi kardeşlerin arkadaşı olduğu belirlenen Amedy Coulibaly, bir marketteki insanları rehin almış, olayda beş kişi hayatını kaybetmişti.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir