Filmlerdeki Yaratıkların Böceklerden Esinlenildiğinin 15 Kanıtı

3017

Filmlerde kullanılan Böcek Türleri

Film türleri arasında; bilim-kurgu, aksiyon ve gerilim tarzlarında bazen rüyalarımıza girecek yaratıklar yaratabiliyorlar. Seyircinin ilgisini çekmek için senaristlerin, yapımcıların ve yönetmenlerin hayal gücüne hayran kalmamak elde değil.

Genelde, uzay gemisinde yuva yapmış ve yüzlerce yumurtlamış sümüksü yaratıklar, dünyada tek kalan esas oğlanın, öldürmeye çalıştığı devasa çirkin yaratıklar oluyor.. Bu çirkin yaratıklara nereden esinlendiklerini merak ettik.

Böceklerin dünyasına girince soru işaretli kalktı ortadan.. Normalde gözle görülemeyecek kadar ince tüyleri olan, bir sürü gözü olan, ağzının nerede olduğunu anlayamadığımız, kaç bacağı olduğunu bilmediğimiz böceklerin,  yakın çekimlerinden esinlendiklerini düşündük… Aslında bazı türlerin yakından  şirin bile gözüktüklerini söyleyebiliriz..

Film ve dizilerdeki yaratıkların böceklerden esinlenildiğinin 15 kanıtı..

#1
bocek-sonbisey1
#2bocek-sonbisey2 #3bocek-sonbisey3 #4bocek-sonbisey4#5bocek-sonbisey5 #6bocek-sonbisey7 #7bocek-sonbisey8 #8bocek-sonbisey9 #9bocek-sonbisey10 #10bocek-sonbisey11 #11bocek-sonbisey12 #12bocek-sonbisey13 #13bocek-sonbisey14 #14bocek-sonbisey15 #15bocek-sonbisey17

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir