Evinizi ve Eşyalarınızı Daha Neşeli Hale Getirebileceğiniz 10 Dekorasyon Fikri

4016

İşten ve sosyal hayattan arta kalan zamanda, günümüzün bir çok saatini, evimizde hatta odamızda geçiriyoruz. Dolayısı ile kendinizi daha rahat ve pozitif hissedeceğiniz bir odada vakit geçirmek size daha iyi gelecektir.

Son zamanlarda “Do It Yourself”, ” Kendin yap” isimli videolar fazlasıyla türedi. Hatta kendin yap, sitesi bile var, biliyorsunuz ki. Evde bulunan malzemelerle yahut alabileceğiniz, çok fazla profesyonellik gerektirmeyen dekorasyon fikirlerini, kendiniz de yapabilirsiniz.

#1 Post-itlerle duvarlarınızı renklendirin

Ofis çalışanları, sıkıcı ofislerini daha katlanabilir hale getirmek için, post-itlerle duvarlara süper kahraman figürlerini resmetmişler. Sadece süper kahramanlarla sınırlı kalmayın, sevdiğiniz ve gördüğünüzde size iyi gelecek herhangi bir şekil yada figür seçin. İhtiyacınız olan tek şey, yüzlerce post-it ve sabır.

dekorasyon-sonbisey1

dekorasyon-sonbisey

dekorasyon-sonbisey

#2 Kapınızın üzerini renklendirin

Birazcık olsun çizme ve karalama yeteneğiniz varsa, size sürekli basit gelen ve bembeyaz olan kapınızın üzerine, sevdiğiniz şekilleri yada sevdiğiniz sözleri, çıkmayacak bir kalemle yazabilirsiniz.

dekorasyon-sonbisey

dekorasyon-sonbisey55

dekorasyon-sonbisey6

#3 Eski masanızı Monopoly tahtası yapın

Eski ve basit olduğu için kullanmak istemediğiniz masanızın üzerini, ister kalıcı bir kalemle yada silinme riskini sıfıra indirmek isterseniz de kaynak aleti ile, Monopoly tahtası haline getirin. Sonrasında renkli kalemlerle renklendirin ve üzerini cilalamayı unutmayın.

dekorasyon-sonbisey

dekorasyon-sonbisey8

dekorasyon-sonbisey9

#4 Bozuk CDleri değerlendirin

Eminim hepimizin evinde, kıyıda köşede artık kullanmadığımız ve bozuk olan Cdler vardır. Takı kutunuzu, ayna kenarınızı, saksılarınızın üstünü, sephalarınızın üstünü, portföy çantanızın bir kısmını hatta eski ayakkabılarınızı bile süslemek için, CDleri kırıp yada kesip yapıştırabilirsiniz.

dekorasyon-sonbisey10 dekorasyon-sonbisey11 dekorasyon-sonbisey12

#5 Alüminyum folyo rulosu

Alüminyum folyo rulosunu, telefonunuzun yada Mp3 çalarınızın eninin sığacağı kadar, bir kısmını maket bıçağı ile kesin. Rulonun etrafını kaplayacağınız bir görseli, yazıcınızdan çıkartın ve üzerine yapıştırın. Tamam hoparlör kadar olmasa da artık sizin de mini bir el yapımı hoperlörünüz var.

dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey

#6 Süt kutularından avize yapın

Süt kutusu, meyve suyu kutularını artık atmayacaksınız çünkü onlarla şahane bir avize yapabilirsiniz. Biriktirdiğiniz kutuları tamamen açın ve aynı ölçülerde dikdörtgen şeklinde kesin. Kıvırdıktan sonra daire olacak şekilde birbirine yapıştırın ve en son duyu da içine koyduktan sonra, gece ışığınızı yaktığınızda, kendinizle gurur duyacaksınız.

dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey17 dekorasyon-sonbisey18

#7 Eski kitaplarınızı değerlendirin

Okuduğunuz ve kütüphanenizde yer açmak istediğiniz kitaplarınızı tabii ki de atmayın. Duvara, raf yapmak için monte edilen malzemelerden alın. İstediğiniz şekilde ve istediğiniz yere monte ettikten sonra eski kitaplarını üzerine koyun, minik ve şirin raflar yapın.

dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey20

#8 Sandalyenizi dolap yapın

Eski açılır, kapanır sandalyenizi, istediğiniz renge boyayın ve duvara iyice monte edin. Açılır durumda üstünü raf olarak, ayaklarını ise askılık olarak kullanabilirsiniz.

dekorasyon-sonbisey21 dekorasyon-sonbisey22

#9 Beyaz ayakkabılarınızı renklendirin

Beyaz, bez ayakkabınızı, istediğiniz renk ve şekillerle daha neşeli görünmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, bez ayakkabınız, keçeli kalemleriniz ve hayal gücünüz.

dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey24

#10 Rulolar ile duvarlarınızı süsleyin

Tuvalet kağıdı rulolarını biriktirmeye başlayın. Ruloyu bastırıp, yassılaşmasını sağlayın ve hepsinin eninin aynı olmasına dikkat ederek kesin. Sonrasında istediğiniz şekli vererek birbirine yapıştırın ve istediğiniz renge, sprey boya yardımı ile boyayın. Sayenizde ortaya çıkan eseri, duvarınıza asın.

dekorasyon-sonbisey dekorasyon-sonbisey26 dekorasyon-sonbisey27

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir