EURO 2016’da Günün Maçlarına Ön Bakış

1962

EURO 2016’da grupların son maçları oynanıyor. Dün A grubunda İsviçre – Fransa ve Romanya – Arnavutluk maçları oynandı. Fransa ve İsviçre son 16’ya kaldılar, Arnavutluk en iyi üçüncülük hesapları yapacak, Romanya ise turnuvaya veda etti. Bugün B grubu maçları oynanacak ve burada da hesaplar değişecek. Bugünün maçları: Rusya – Galler ve Slovakya – İngiltere.

Rusya – Galler

1613335-34264344-2560-1440

Rusya, grubun ilk maçında İngiltere karşısında beraberlik almasına rağmen Slovakya’ya 2-1 yenildi ve grubun dibini boyladı. İngiltere’ye karşı kapanıp 1 puanı almışlardı, Slovaklar karşısında ise oyunun hakimi olmalarına ve maç boyu topu ayaklarında tutmalarına rağmen Slovak defansını aşamadılar. Galler karşısında kazanmaktan başka çareleri yok. Galler ise bilindiği gibi ilk maçta Slovakya’yı mağlup etmişti. İkinci maçta İngiltere’ye mağlup oldular. Grubun ikinci sırasında bulunuyorlar ve Rusya’ya karşı berabere kalmaları halinde ya ikinci olarak ya da en iyi üçüncüler arasına girip son 16’ya kalabilirler. Galler’i Gareth Bale’in sürüklediğini belirtelim, attıkları 3 golün ikisini de Realli yıldız oyuncu kaydetti.

Maça dair bilgiler:

  • Rusya, Galler karşısında oynadığı son 3 maçı da kazanmış, bu maçlarda 6 gol atıp kalesinde 2 gol görmüş.
  • Rusya, Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra Avrupa Şampiyonaları tarihinde gruptan yalnızca bir kez çıkabildi, EURO 2008’de.
  • Rusya, Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı son 17 maçın 15’inde gol yemiş.
Slovakya – İngiltere

57513efa86857617e4aafb6f

Slovaklar ilk maçta Galler’e mağlup olmuşlardı ama sürpriz bir şekilde Rusya’yı yenerek onları altlarına aldılar. İngiltere karşısında şansları pek yok ama onlar da tıpkı Galler gibi en azından berabere kalma uğraşında olacaklar. Wladimir Weiss ve Marek Hamsik gibi yıldızlarıyla ileride her an tehlike üretebilecek bir takım Slovakya. İngiltere ise Rusya’yla berabere kaldıktan sonra kardeş takım Galler’i mağlup etti, grupta liderliğe oturdu. Roy Hodgson, İngilizler’in makus talihini bozabilecek mi? Zor elbette ama bir çeyrek final görebiliriz belki.

Maça dair bilgiler:

  • İki takım daha önce üç kez karşılaşmış, üçünü de İngiltere kazanmış.
  • Her iki takım da bu turnuvada şu ana kadar eşit sayıda gol attı (3)
  • Slovakya, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası tarihinde oynadığı 6 maçta da gol yedi.

Tahminler:

Muhtemelen Rusya ile Galler berabere kalır, İngilizler de Slovakya’yı mağlup eder. İngiltere, kardeşini de yanına alıp gruptan çıkar. Sizce?

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir