Erol Büyükburç’u Bizlere Tebessümle Hatırlatacak Gaflar

3285

12 Mart 2015, Etiler’deki evinde vefat etmiş şekilde bulunarak bizleri yasa boğan Erol Büyükburç, günümüze kadar bir çok başarıya imza atmıştır.

30’u aşkın film, 20 fotoroman, 6 taş plak, 5 long play, 75 tane 45’lik, 9 kaset, 200’e yakın ödül, 1800 beste, yapıp sayısız gazino çalışması bunlardan yalnızca bazıları.

Bunların yanında bir de onu medyada sesini yükselttiği zamanlarda ve yaptığı ilginç açıklamalarla da hatırlıyoruz, hatırlayacağız.

Türk popounun büyük ustası Erol Büyükburç’a olan saygımızı arttıran ve onu tebessümle hatırlamamızı sağlayacak bir kaç gafını sizlerle paylaşmak için derledik.

#1 Diva Bülent Ersoy’a “Bülent Bey” demesi

https://www.youtube.com/watch?v=snjSDpjokqA

#2 Erol Büyükburç, 70’li yıllarda kendisi için ortaya atılan “pantolonun içine patlıcan koyuyor” iddiasını reddedeli 5 yıl oldu.

sonbisey-erolbuyukburc

#3 “Zekâ düzeyimin yüksek olduğunu düşünen ajanlar peşime takıldı, senelerce sperm almak için uğraştılar ve aldılar.”

sonbisey-erolbuyukburc

#4 Bir yarışma programında, kendisine az söz hakkı verildiğine sinirlenen Erol Büyükburç, “Saksı değilim ben!!” diyerek sesini yükseltti. Ardından yeşilçam aksanıyla ” Enn çok bana soracaksınız, enn çok bana!” diyerek isyanını sonlandırdı.

#5 Gazete’de kendisi hakkında yazılan bir habere o kadar sinirlendi ki; o zamanlar üzerinde çalıştığı kitap kopyasını kafasına vurup; “ben aklı başında adamım!” dedi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir