Erkeklerin Evlenmek İstemeyeceği 7 Kadın Tipi

4571

Evlilik aslında kadınların hayallerini süsleyen bir kavram. Gelinliğidir, saçıdır, başıdır, yeridir falan filan derken bunların içinde boğulur giderler. Ama o gün için birlikte karar aldıkları, hayat arkadaşlarının da fikirlerini sorarlar. Bazı erkekler bu durumlara gerçekten cevap verir bazıları ise yarım ağız ve eşinin gönlü hoş olsun diye yardımcı olur.

Peki erkeklerin evlenmek istemeyeceği yada kadının, eşi için gönlü sadece hoş olsun diye geçiştirdiği kadın yok mu? Nadir de olsa var. Kadınlar bu konuda erkeklere göre daha ince eleyip sık dokusa da erkeklerin de ilişkide, sonrasında sıkıntı çıkacağını düşündüğü ve soğuduğu kadın tipleri var.

#1 Yanında yemek yememezlik yapmayın

Tamam fiziğinize önem veriyorsunuz, sevgilinizin sizi beğenmesini istiyorsunuz ona da tamam ama lütfen yemek yememezlik yapmayın. Bu durumda erkekte kendini kötü hissedecektir. Onun yanında yemek yememeniz, onun yanında rahat olmadığını düşündürecektir ona. Kendiniz olmayı kesinlikle unutmayın. Sadece eğleneceğiniz konularda değil, her konuda ve mekanda kendiniz olun.

kadın-sonbisey

#2 Kendinizi başka kadınlarla kıyaslamayın

Bu hem sizin hem de onun için hiç mi hiç hoş bir davranış değil. Herhangi bir yerde gördüğünüz bir kadınla kendinizi kıyaslamanız, onun aklında minicik bir düşünce yoksa da oluşmasını sağlayacaktır. Zaten o an için sizinle vakit geçiriyor yani sizinle olmayı tercih etmiş, bu güzel durumu sarsmanın manası yok.

kadın-sonbisey

#3 Onu değiştirmeye çalışmayın

Bu bir çok kadının maalesef ki vazgeçemediği bir davranış. Tamam rahatsız olduğunuz ufak tefek davranışlarını uyarabilirsiniz. Aynı şekilde o da sizi uyarabilir ama bu onu tamamiyele değiştirme hakkına ve saygısızlığına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Siz onu nasıl tanıdıysanız, o sizi nasıl tanıdıysa, birbirinize hangi şekilde alıştıysanız ve sevdiyseniz, öyle devam ederseniz emin olun daha sağlam bir ilişkiniz olacaktır.

kadın-sonbisey

#4 Nazı fazla uzatmayın

İlişkinin başında, flört döneminde yapılan naz her erkek için çekici gelecektir ama bu sizin uzun ilişkiniz boyunca kullandığınız bir huyunuz olmasın. Çünkü birbirinizi daha iyi tanımaya başladıkça ve alıştıkça hele de ilişkinin ciddiye gittiğini bile bile bu gereksiz nazı uzatmanın ve onunla daha fazla oynamanın gereği yok. Devam ederseniz, ileride sizin önünüze sıkıntı olarak çıkacaktır.

kadın-sonbisey

#5 Kimse kimsenin patronu değil

Erkeğinize, emir kipi ile konuşmayın. Emin olun siz ona bu şekilde yaklaştıkça bir süre sonra, etkiye tepki olarak bir yerden çatlak verecektir. Çünkü ataerkil bir toplumda büyüdüğümüzden, ne kadar kendimizi geliştirirsek geliştirelim, kabul etmediğimiz ve beynimizin en en arkalarına attığımız ve ara ara ben buradayım dedirten bir erkeklik psikolojileri var. Bizim de kadın olarak tabii ki. Bu sebepten, siz birbirinize patronluk taslamak için bir ilişki yaşamıyorsunuz, birbirinize iyi geldiğiniz için birliktesiniz.

kadın-sonbisey

#6 Her şeyiniz o olmasın, bunaltmayın

Kadınların tek ilgisi, sevgilileri olduğu zaman bu durumun ipinin ucu kaçıyor bir süre sonra. Çalışmıyor dahi olsanız, başka şeylerle ilgilenin ve her zaman bıdbıdbıd mesaj atmayın. Hem pozitif hem negatif. Ne sevginizle bunaltın ne de nerdesin, kimlesin, onla mısın bunla mısın, diyerek bunaltın. Kendinizi onun yerine koyun, size yapılmasından hoşlanmadığınız ve istemediğiniz davranışları ona da yapmayın.

kadın-sonbisey

#7 Kıskançlığın gerçekten bir sınırı var

Tamam, dışarıdayken, sizden uzaktayken ne yaptığını merak etmeniz çok normal, bu anlaşılabilir bir şey. Peki sizin yanınızdayken, birlikte vakit geçirirken yaptığınız kıskançlık ve bunu onun ağzından burnundan getirmenin size yararı nedir? 2 dakika düşünün. Sadece o an için sizin tartışmanıza sebep olup mutsuz olmanızı sağlayacaktır. Hiç kıskanılmaz demiyorum tabii ki, sadece bunun dozunu ayarlamak sizin elinizde.

 kadın-sonbisey

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir