Endonezya’da Uçak Düştü: 100’den Fazla Ölü Var

1549

Endonezya’da ülkenin ordusuna ait askeri nakliye uçağı düştü, uçaktan sağ kurtulan olmadığı açıklandı.

endonezya ucak kazasi

Medan şehrine düşen Hercules C-130 tipi uçakta 113 kişi bulunuyordu. Kuyruk kısmı hariç tamamen tanınmaz hale gelen uçağın düşmeden önce iki eve ve bir otele çarptığı ve sonrasında patlayarak devasa bir ateş topu haline gelip paramparça olduğu belirtildi. Korkunç kaza sonrasında 50 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı, geri kalanlar için de çalışmalar devam ediyor.

Uçağın içindekiler dışında kaza bölgesinde bulunan insanlardan da bir çok ölünün olduğu belirtildi. Havalandıktan sadece bir kaç dakika sonra düşen uçağın neden düştüğü ise şuan bir muamma. Kazayla ilgili soruşturma başlatılacağı da açıklandı.

endonezya ucak kazasi 2

Düşmeden önce uçağın halihazırda iki defa çarpma tehlikesi yaşadığı ancak az farkla kurtulduğu, üçüncü defadaysa kurtulamayıp otele çarparak patladığı belirtildi. Çarpmadan önce uçaktan siyah dumanların yükseldiği de kayıtlara geçti. Ayrıca kazanın uçaktaki sıkıntı nedeniyle kalktıktan hemen sonra havalimanına geri dönmeye çalışırken gerçekleştiği belirtildi.

Bu kazayla beraber Medan şehrinde 10 yıl içinde ikinci uçak kazası yaşanmış oldu. Daha önce 2005’te Boeing 737 adlı uçak yine havalandıktan hemen sonra kalabalık bir bölgeye düşmüş ve bu kaza 143 kişinin ölümüyle sonuçlanmıştı.

endonezya ucak kazasi 3

Bölgenin durumuyla ilgili şu videoya göz atabilirsiniz:

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir