En Yoksul Devlet Başkanı Türkiye’ye Geliyor

1333

Görev süresi boyunca ”Dünyanın en yoksul devlet başkanı” olarak adlandırılan Uruguay’ın eski devlet başkanı Jose Mujica Türkiye’ye gelecek. CHP’li belediyelerin ev sahipliğindeki etkinliklere katılacak olan Mujica, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşecek.dunyanin-en-mutevazi-devlet-baskani-jose-mujica-turkiyeye-geliyor-351f2d8d

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mujica’nın CHP’li belediyelerin konuğu olarak 29 Ekim’de Türkiye’ye geleceğini ve CHP’li belediyelerin ev sahipliğindeki etkinliklere katılacağını belirtti.

Mujica’nın Türkiye’de kalacağı 10 gün boyunca CHP’li bazı belediyeler tarafından konuk edileceğini açıklayan Ağbaba, Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica Türkiye’ye geliyor. Odunpazarı, Şişli, Konak ve Beylikdüzü Belediyelerimizin misafiri olacak. CHP yerel yönetimlerinin hazırladığı programlar kapsamında Türkiye’de ziyaretler gerçekleştirecek Jose Mujica, Cumhuriyet Halk Partisini ziyaret ederek Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşecekifadelerini kullandı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko da attığı tweette Mujica’nın işçilerle 30 Ekim’de buluşacağı müjdesini verdi.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir