En Ucuz Sıfır Kilometre Araba Geliyor

2709

Giderek artan otomobil fiyatları tüm kullanıcıları ciddi bir arayış içerisine soktu. Piyasada ortalama 40.000 liradan başlayan sıfır kilometre otomobiller pek çok kişiyi ikinci el otomobillere yöneltti. Ancak iyi bir haber var. 90’lı yıllarda düşük fiyatı sayesinde satış rekorları kıran Lada, Vesta modeli ile yeni bir rekor peşinde.

Günümüze kadar Samara, Niva ve Vega gibi modellerle yollarda görmeye alıştığımız Lada, Vesta modeli ile geri geliyor. İşte Lada Vesta hakkında merak edilenler :

Türkiye’de Çıkış Tarihi Ne Zaman?

LADA VESTA_1

Normalde 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen Vesta’nın, Rusya ile yaşanan olayların ardından 2016 Eylül-Ekim aylarında satışa çıkması bekleniyor.

Özellikleri Neler ?

lada2

Genellikle “Sağlam, ekonomik fakat konfor yoksunu” olarak anılan Lada bu yeni modelle ezberleri bozacak gibi görünüyor. Renault-Nissan ve AutoVaz firmalarının ortak deneyimlerini kullanarak tasarlanan, Dacia Sandero ve Duster modellerinden izler taşıyan Vesta, kendisinden beklenmeyen özellikleri bir arada toplamayı başarmış.

lada3

Sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm cam, koltuk ve aynalarda ısıtma sistemi, yol bilgisayarı,ABS, dijital klima, hız sabitleyici, fonksiyonel deri direksiyon ve göğüs kısmında dokunmatik LCD ekran Vesta’nın en dikkat çeken özellikleri arasında.

Ayrıca yeni nesil 1.4 turbo benzinli motor kullanılan Vesta 100 HP güç üretmekte.

Fiyatı Ne Kadar?

Renault-Nissan ve AutoVaz firmalarının iş birliği ile üretilen Lada Vesta’nın 6500 USD fiyat ile Türkiye yollarına çıkması bekleniyor. Vergilerle beraber yaklaşık olarak 27.000-32.000 TL arası bir fiyat ile Vesta sahibi olmak mümkün.

lada4

Üretim bandına 76 milyon dolar harcanan Lada Vesta, Vladimir Putin tarafından da pek çok kez test edildi ve onay aldı.

Türkiye’den çok ciddi bir talep alan Lada Vesta 90’lı yıllardaki Lada tutkunluğunu yeniden başlatacak gibi görünüyor.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir