en çok kullanılan mat rujlar nelerdir?

1952
mat rujlar
mat rujlar

Merhaba sevgili okuyucularım. Bugün karşınıza benim de yazmaktan zevk alacağım bir konuyla geldim. Mat ruj nasıl kullanılır , Mat rujlarda hangi markalar tercih edilmelidir , Mat rujların fiyatları nelerdir , en çok kullanılan mat rujlar

Kozmetik hayatımızın büyük çoğunluğunu kapıyor. Artık makyaj yapmadan markete bile gidemez duruma geldiğimiz şu günlerde makyajın en önemli malzemelerinden birisi olan rujlarla ilgili konuşalım biraz. Son zamanların en popüler ürünlerinden olan mat rujlar.

Öncelikle mat ruj kullanmak çok zordur. Hele ki kuru bir dudak yapınız varsa ve sürekli çatlaklarla baş etmek zorundaysanız… Çünkü mat rujlar dudaklardaki kusurları daha da göz önüne çıkarabiliyor. Mat ruj sürmeden önce dudaklarınızın sorunlu olduğunu hissediyorsanız mutlaka peeling yapmalısınız. En kolay iki yöntem olarak gece dudaklarınızı nemlendirip yatmanız sabaha mat ruj sürmek için dudaklarınızı hazırlamış olacak. Ya da gece diş fırçası ile dudaklarınızı ölü derilerden kurtararak sabah için dudaklarınızı hazırlayabilirsiniz. Gelelim en çok kullanılan mat ruj markalarına ve fiyatlarına..

  1. The Balm Meet Matte Hughes Long Lasting Ruj

Bir çok ürününde başarılı olan The Balm mat rujlarda da aynı başarıyı devam ettiriyor. Benim de severek kullandığım markaların başında gelir ve çok memnunum. Mentol aroması ile ferah bir his veren likit rujlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fiyatı ise 34,90 TL.

2. Golden Rose Velvet Matte Ruj

Her rengi ile beğenilen bu ruj 2 TL’lik testerları ile gönlümüzü fethetmişti. Kalıcı özelliği ile benim de çok kullandığım bir ruj olur kendisi. Özellikle 10 ve 14 numarasını çok sık kullanırım. Bütün renklerinin güzelliği ile buy rujları hemen hemen her mağazada bulabilirsiniz. Fiyatı ise 15,75 TL.

3) Pastel Day Long Lipcolor

Mat ruj olmasına rağmen dudakları kurutmayan özelliği ve uygun fiyatı ile göze çarpan bu ürünün ne yazık ki bir kaç rengi dışında pek beğenilmedi. The Balm gibi likit ruj halinde karşımıza çıkan bu ürünün beğenilen numaralarını bulmak çok sıkıntı olsa da karşınıza çıktığında kaçırmamanızı önereceğim bir ürün. 09, 15, 19, 20 numaralı bu serinin en beğenilen renkleri. Fiyatı ise 14,90 TL.

4) Note Mattemoist Likit Ruj

Yine her ürünüyle dikkat çeken ve çok kullanılan bir marka ile karşınızdayım. Çok kalıcı olmaması ve renk seçeneğinin azlığı ile olumsuz yorumlar alsa da iyi bir ürün. 402, 403, 404 en çok kullanılan renkleri ve fiyatı ise 24 TL.

5) Wet n Wild Megalast Lipcolor

Yine uygun fiyatı ile göze çarpan bir ürün. Ambalajlarının sık sık açılması dışında neredeyse hiçbir olumsuz özelliği olmayan bu rujlar her rengi ile tercih ediliyor. Dudakları çoğu mat rujun aksine kurutmuyor ve kolay sürüm sağlıyor. Fiyatı 10 TL olan bu ürün kalıcılığı ile dikkat çekiyor. Bütün renklerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz ama bordo tonları serinin en çok satan ürünleri arasında.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Aklınıza takılanları yorum olarak belirtebilirsiniz. Görüşmek üzere. Güzel kalın..

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir