Ege Üniversitesi’nde Maksimum 10 Liraya Yenilebilecek Muhteşem Tatlar

7086

Türkiye’nin en büyük, en köklü, en aktif ve en avantajlı üniversitelerinden biri de Ege Üniversitesi. Öğrencileriyle, şenlikleriyle ve eğitimiyle kendini oldukça ön plana çıkarmakta. Akreditasyon çalışmalarıyla bu sıralar gündemde de yer alıyor. Eğitimdi, çalışmaydı, sınavdı, vize-finaldi derken ve bütlere kalmamak elde değilken insan tabi ki acıkıyor. Acıkıyor acıkmasına da peki en güzel yemekleri en yakın nerelerde kaç paraya yiyebilir? İşte biz de sizi zahmetten kurtarmak istedik ve cebinizdeki parayı da -çarçur- etmeden, en güzel yemekleri nerede yiyebileceğinizi listeledik. Size şimdiden afiyet olsun. Biz de biraz yelpazemizi genişletip büyük çaplı gurmeliğimize devam edelim. 🙂

#1 Lal Cafe’nin Çıtır Çıtır Karışık Pizzası

8.5 TL’ye yiyebileceğiniz harika bir lezzet. İncecik hamuru ve zengin malzemesiyle önce gözümüzü doyuruyor sonra da tabi…

en guzel yemekler (9)

#2 Waffle Yiyelim Tatlı Konuşalım-Waffle’cı Akın

İdeal waffle iki çeşit çikolata ve iki çeşit meyveden oluşuyor. Zengin seçenekleriyle insan karar vermekte biraz zorlanıyor doğrusu. Eğer kararınızı verdiyseniz 8,5 tl ye tatlı krizinize bir son verebilirsiniz.

en guzel yemekler (10)

 

#3 Cafe Bi’yer-Kajun

Karışık baharatından ismini alan bu menüde; tavuk, kajun, özel mantar sos, kaşar peyniri, pilav, patates kızartması ve akdeniz yeşillikleri yer alıyor ve tüm bunları yalnızca 10 liraya midenize indirebiliyorsunuz. Eğer kurt gibi açsanız ve baharat sizin felsefeniz olmuşsa hiç durmayın hemen koşun, çabuk soğumasın!

en guzel yemekler (3)

#4 Kırmızı Kafe’nin Harika Mantarlı Penne’si

Makarna olmadan asla mı diyorsunuz? Size tadabileceğiniz en leziz makarnayı gösteriyorum! Tavuklu mantar sos ve kaşar peynirini bir makarnayla ancak bu kadar güzel harmanlayabilirsiniz. Siz zahmet etmeyin bu işi ustalarına bırakın. Güleryüzlü hizmetiyle de gönüllerinizde taht kuracağına eminim. Bence üzerine bir de çikolatalı kahvesini denemelisiniz. Toplam 10 lira verip karnınız tok sırtınız pek yavaşça çalışma masanıza doğru yolunuzu tutabilirisiniz.

en guzel yemekler (8) en guzel yemekler (6)

#5 Kale Kafe’nin Kahvaltılık Sandviçi

Sınava geç kaldınız ve midenizin sesi size isyan mı ediyor? Korkmayın Kale Kafe’de beş dakika içinde bu pratik ve leziz beyaz peynirli sandviçinizi yerken yanında ikram edilen çayınızı da bir dikişte içip dilinizi haşlayabilir ve 3,5 lira ile bu işten kurtulabilirsiniz.

en guzel yemekler (7)

# 6 E-cafe’nin Eşsiz Çıtır Mantısı

Değişik tatlar denemeyi seviyor musunuz? Bence bu öğle arası doğruca E-kafe’nin yolunu tutup bu ilginç yiyeceği deneyebilirsiniz. Hafif ve hızlı bir yemek üstelik 6 tl.

en guzel yemekler (4)

#7 Number One Cafe’nin Ev Yapımı Enfes Gözlemesi

Annenizin gözlemelerinin eşi benzeri yok biliyorum. Ancak ona çok yakın bir lezzeti tatmanızı istiyorum. Cebinizde sadece 5 lira mı var? Olsun. Bu doyurucu ve el emeği enfes gözlemeyle çayınız cüzdanınızla çok uyumlu olacaktır.

en guzel yemekler (11)

#8 Eczacılık Fakültesi Kantininin Anne Eli Değmiş Gibi Köftesi

Öyle ki insanın yedikçe bir daha yiyesi geliyor işin sırrı nedir nerededir bilemedim ancak en kısa zamanda bu fakülteden bir arkadaş edinip ziyaretine gidin. Yaz kanitini denen yemyeşil bahçede gözünüzde canlanan ‘kantinci’ kalıplaşmasından kurtulun ve bu sıcakkanlı ailenin elinden bir köfte ekmek  yiyin.

 en guzel yemekler (1)

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir