Efsanevi Fringe dizisinin unutulmaz karakterleri

1876

Türkiye’de birçok insanı bilim-kurguyu sevdiren, kimya denildiğinde Walter Bishop ismi akla getiren, laboratuvar deneylerinin ne kadar heyecanlı ve ne kadar etkileyici olduğunu gösteren dizi hangisidir denildiğinde, akla ilk gelecek olan Fringe dizisi olacaktır. Bu zamanın evreni ile paralel evren arasındaki kurguyu destansı bir şekilde gösterime sunan J.J. Abrams, bilim-kurgu alanında rekor kırmıştır. Dünya çapında en çok sevilen bilim-kurgu dizisi olan Fringe’in yıllar önce bitse de, birçok kişi tarafından tekrarı izlenmeye devam etmektedir.

Peki bu diziyi efsaneleştiren, Fringe dizisini bu denli müptela eden karakterler kimlerdi? Özledik seni Walter Bishop…

FRİNGE DİZİSİNİN UNUTULMAZ KARAKTERLERİ

Walter Bishop

FRINGE: Walter Bishop (John Noble) investigates a disturbing pattern that blurs the line between the possible and the impossible on FRINGE premiering Tuesday, Sept. 9 (8:00-9:30 PM ET/PT) this fall on FOX. ©2008 Fox Broadcasting Co. Cr: George Holz/FOX

 

Bu denli sert ve azimli olduğuna bakmayın. Fringe dizisindeki olayları allak bullak eden ama bir o kadar da sonuca ulaştıran kişidir Walter Bishop. Geçmişinde yaşadığı bir çok hatayı düzeltmek için var gücüyle çalışan, bir o kadar çocuksu ve meyveli tart hastası olan Walter Bishop. Laboratuvardaki deneylerle Türkiye’deki insanları kimyayı sevdiren Walter Bishop’un en çok akılda bırakan olay ise “Beyaz Lale”dir.

Dizinin son bölümünde geleceğe gider ve bir daha geçmişe geri dönmez. Ondan geriye kalan sadece beyaz laledir.

Peter Bishop

peter-bishop-fringe-69876

Hangi Walter Bishop’un oğlu tam emin olunmasa da IQ olarak her iki babasına benzeyen Peter Bishop. Üstün zekaya sahip olan Peter Bishop, babasının tercümanlığını yapmaktadır. Ve yeri geldiğinde kendi fikirlerini olaylar üzerinden sunmaktadır. Her ne kadar ilk başlarda “sınır bilim”e Fransız kalsa da sonraki süreçlerde sınır bilimin kitabını yazacaktır. Olivia Dunham’a karşı sevdası dizide gözükse de yönetmen bilim de bilim diyerek güzelim aşkları gölgede bırakmıştır.

Olivia Dunham

olivia-dunham-fringe-65487
FBI denildiğinde akla ilk gelen kelimeler “mantık ve anatilik”tir. Ama bu Olivia Dunham için geçerli değildir. Her olayı “duygu”larıyla çözmeye çalışan, sırf duygularından dolayı hareket ettiği için amiri tarafından “beyin bedava” sözüne maruz kalan Olivia Dunham, Walter Bishop ve William Bell’in Cortexiphan ilacı sayesinde olağanüstü yeteneklere sahiptir.  Birçok olayı (paralel evren üzerinden gelişen süreçleri) anlamak için her defasında Walter Bishop’un kapısına çalan Dunham, Bishop sayesinde (daha doğrusu Peter sayesinde olacak) tatmin olmayan sonuçlara ulaşacaktır. Evet… Olivia Dunham hiçbir zaman tatmin olamamıştır.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir