Efsane Dizi Tatlı Hayat’dan 10 Komik Replik

2003

Türk dizi tarihinde yer edinen ve hiçbir zaman unutulmayacak dizilere bakıldığında; bazıları konusunun farklılığı bakımından, bazısı oyuncalarının ustalığı bakımından ön plana çıkar ve ikisi birleşince ortaya çıkan eser tadından yenmez. Tatlı Hayat dizisi böyle bir dizidir işte. Haluk Bilginer’in standart hale gelmiş usta oyunculuğu, Türkan Şoray’ın tatlılığı, dizide oynayan hiçbir oyuncunun sırıtmaması ve görevini hakkıyla yerine getirmesi dizinin 2000’li yıllara damga vurmasına sebep olmuştur. İhsan karakteriyle yer alan Haluk Bilginer’in ince esprileri, Menekşe yani Asuman Dabak’la girdiği atışmalar, Türk-Yunan sorununu komik bir şekilde yansıtan Yorgo ve İhsan’ın laf dalaşları, İhsan ve Sevinç Yıldırım ailesinin psikopat komşusu İrfan’nın anıları, sizi zaman zaman gülmekten yere yatıracak derecede komiktir. Her ne kadar her bölümde birçok güzel ve ince espri yer alsa da, biz sadece 10 tanesini sizler için seçtik.

hqdefault (1)

10- Menekşe:İhsan bey saçlarınızın neden döküldüğünü anladım.         İhsan: Nedenmiş ?                                                                                Menekşe :Kafanızın içinde tutanacak bir şey bulamadıkları için.            hqdefault (2)

9- Sevinç: İnsanlara tepeden bakmamı mı istiyorsun ?                         İhsan: Ben sana insanlara tepeden bak demiyorum, sen  biraz yüksekte durki onlar sana aşağıdan bakmak zorunda kalsın.

tatli-hayat-tan-yuzumuzde-gulumseme-olusturacak-efsane-replikler_780x430

8- Menekşe: İhsan Bey, kuzenim için 3000 dolar lazım, siz verir misiniz?
İhsan: Ona o parayı ancak bir hıyar verir.
Menekşe: Yani veriyosunuz!

images

7- İhsan: Parayı saklayabileceğin, kimsenin dokunmayacağı bir yer biliyorum.
Menekşe: Neresi?
İhsan: Üzerinde taşı.

tatli-hayat-ihsan-yildirim

6- İhsan: Yıldırım kuru temizleme biri mutlaka yani başınızda.
Seyirci: Benim evimin yanında yok ama?
İhsan: Taşının o zaman.

images (1)

5- İhsan: Gerçek sanatçı eserini bitirmeden ortaya çıkarmaz.
Menekşe: Hadi canım, sizi yaratmış ya.

indir (1)

4- Sevinç: Para dediğin nedir ki? elinin kiri.
İhsan: Elinin körü. Onu gece rahat uyuyabilsinler diye fakirler uydurmuştur. Haberin yok senin!

indir (2)

3- Menekşe: İhsan Bey biliyorum bu da benim tek atımlık fos ilişkillerimden biri olacak.                                                                        İhsan: Öyle deme Menekşe, eminim oralarda bir yerde seninle tanışmayı bekleyen bir erkek vardır. Çok çok uzakta ve büyük bi ihtimalle başına geleceklerden habersiz.

images (2)

2-Menekşe: (Gülerek)Kusura Bakmayın İhsan Bey, Bıyıklarınıza takıldım.                                                                                                      İhsan: Ne varmış, seninkilerden daha kötü durmuyor.hqdefault (5)

1-İhsan’ın Verilmeyen penaltıya ağıdı:                                                      Muhittin! Muhittin! Bizim takıma sen ne ettin? Nettin?
Görmedin mi topa eliyle vurdu Brezilyalı?
Yani şüphe ediyor insan yoksa Aziz Yıldırım aldı mı sana bir yalı?
Hem de mobilyalı
Görmezden geldin kabak gibi smacı
Beraberliğe bağladın hakkımız olan maçı
Kolay vermek tabi korneri, autu, tacı
Fakat! Penaltıyı vermeyip yoldurdun bana başı saçı
Bu son şiirimdir sana, bir dahaki sefere
Hele bize bir yamuk yap, başlayacağım küfüre.tatlı hayat

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gladius

Sizi uzun zamandır takip ediyorum ve gerçekten güzel şeyler paylaşıyorsunuz. Başarılarınızın devamını diliyorum, takipteyim! 🙂