Efsane Dizi Breaking Bad Hakkında 10 Özel Ayrıntı

7853

Tüm zamanların en iyi dizisi olarak kabul edilen, IMDB sıralamasında 9,5 puan ile 1. sırada bulunan Breaking Bad hakkında çok bilinmeyen ayrıntılar…

 

#1 4 Büyük Kanal Reddetti.

Dizi henüz proje aşamasındayken, senaristin ziyaret ettiği tv kanallarının tamamı (Showtime, Tnt, Fx ve Hbo) yapımı reddetmiş.

 

#2 John ve Matthew’in Pişmanlığı..

John Cusack ve Matthew Broderick kendilerine teklif edilen Walter White rolünü geri çevirmişler.

 

#3 Cranston’ın Beyaz Kilot Israrı..

Walter White’ın kı.ından çıkarmadığı beyaz slip kilodu aslında Cranston’un ısrarıymış. Cranston, Walt’un mümkün olan en acınası şekilde giyinmesini istemiş.

 

#4 Bağımlı Jesse, Çalışkan Aaron..

Jesse Pinkman rolünü üstlenen Aaron Paul, bu role hazırlanmak için eski bağımlılar ve hala kullananlarla uzun vakitler geçirmiş.

 

#5 Walter Jr.’ın Rahatsızlığı..

Walter White’ın oğlunu canlandıran R.J. Mitte gerçek hayatta da “beyin felci” rahatsızlığına sahipmiş. Ancak etkileri dizideki kadar konuşmasına ve yürümesine engel değilmiş.

 

#6 Katil Walter…

Ekran Alıntısı

 

Senaryonun orjinal halinde Walt, Jane’in ölümünden direk sorumlu olacakmış, ama sonra bu sahne değiştirilmiş. En son halinde sadece Jane’in boğulmasını seyreder ve hiç bir şey yapmaz. Halbuki orjinalinde, Jane’i iter, kafasını çarpan Jane’in ölmesini seyreder.

 

#7 Ooo Baby Blue…

Walter ve Jesse’nin mavi meth’i aslında kristalize edilmiş şekermiş. Bilinen adıyla rock candy.

 

#8 Jesse’nin Performansı..

Jesse Pinkman, aslında ilk sezon finalinde ölecekmiş. Fakat Aaron Paul’un müthiş performansı ve karakterin çok sevilmesi sebebi ile bundan vazgeçilmiş.

 

#9 Mike’ın Karşı Konulmaz Karizması..

Jonathan Banks’in canlandırdığı Mike karakteri, sadece bir bölümlük düşünülmüş. Avukat Saul Goodman için çalışan ve Jane’in cesetini temizlemek için görevlendirilen bir adam olarak diziye dahil edilmiş, ama  ilerleyen zamanlarda dizide çok daha geniş yer bulmuş.

 

#10 Cuk Oturan Pizza..

Ekran Alıntısı

Cranston’un evin çatısına atması gereken pizzayı hem tek seferde fırlatmış, hemde görüntü yönetmeninin tam istediği şekilte oturtmuş.

 

-Ekşisözlük’teki “cok sey hakkinda az sey bilen adam” adlı yazarın entry’sinden esinlenilmiştir.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir