Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

1817

Eğer bir gün bu mekanlardan birine giderseniz, yada orada bulunursanız kurtuluşunuz yok.

#1 Antarktika
1

Dünya üzerindeki en büyük kara parçalarından biri olsa da, kimse burada kalıcı olarak yaşamaz. Zaten yıllık ziyaretçi sayısı da 4000’i geçmez. Çünkü dondurucu soğuğa ve saate 300 km hızla esen kasırgalara kimsenin dayanabileceğini sanmıyorum.

#2 Danakil Çöküntüsü
2

Bu topraklara asla yağmur yağmaz. Deniz seviyesinin altında olan bu yer kuraklığı ve 50 dereceyi geçen sıcaklığıyla yaşayabilmenin en zor olduğu yerlerdendir.

#3 Karaçay Gölü, Rusya
3

Bu göl dünyanın en fazla kirletilmiş gölü olarak Worldwatch Enstitüsü tarafından tespit edilmiştir. Nükleer çöplük olan gölün etrafında 10 dakika beklemek size ölümcül dozda radyoaktif zehir bulaştırır.

#4 Yungas Yolu, Bolivya
yungas-yolu-bolivya-2

“Ölüm yolu” olarak adlandırılan bu yol yeryüzündeki en tehlikeli yoldur. Daracık yolda kamyonlar araçlar zar zor geçebiliyor.

#5 Mariana Çukuru
5

Dünya üzerindeki en derin noktadır. Buradaki basınç yeryüzündekinden 1000 kat daha fazladır, burada insanın ciğerleri paramparça olur vücudu ezilir.

#6 Nyos Gölü, Kamerun
lake_nyos_630px1

Renkten de anlaşılacağı üzere temiz bir göl değil. Sönmüş volkan kraterinin bol yağışlarla dolması ile oluşmuş zehirli bir göldür.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir