Dünyada 2017 yılı için en iyi 5 futbol takımı

477

Dünyada 2017 yılı Avrupa’nın en iyi 5 futbol takımı

Dünya futbolunda en iyiler her zaman değişmez ancak 2017 yılı içinde futbol takımları içinde en iyileri sıralamasında kanaatimce hiç İngiliz takımı bulunmaması İngiliz futbolunun içinde bulunduğu kısır döngü sebebi ile İtalyan, Fransız,  Alman ve İspanyol takımları öne çıkıyor.

futbol_2017.png

5. sıradan listeye giren Juventus, akıllı avunma sistemleri ve seri A içinde çıkardıkları harika maçlar ile Roma ve Napoli gibi köklü takımlara kök söktürmeleri adece defans güçleri ile değil iyi bir gol yoluna giden strateji ile bu İtalyan yıldız 2018 içinde yıldızlar arasında yer alacak.

4. PSG ve Paris St Germain efsanesi uyanıyor. Barcelona’yı maymuna, Messi’yi ise çaresiz hale düşüren oyunları, oyuncuları akıllarda iz bırakan 2017 yılı PSG başarılı grafiği ile 2018 içinde kuvvetle umut vaat ediyor. Ancak Angel di Maria gibi önemli, yıldız oyuncusunu kaybederse önemli bir atak gücünü kaybederek 2018 yılında umutlu şarkısını Avrupa kupalarında gösterebilir mi? sorusunu akılda tutmak gerekiyor.

3. Real Madrid geçen yılın 1 numarası bu yıl istikrarsız bir grafik ile pek iyi bir sezon çıkaramıyor ancak 4 . sırada La Liga poziyonu yanıltıcı olmamalı birden bastırıp birinci sıraya otumaları bir anlık bir meseleymiş gibi

2. Bayern Münih sağlam oyunları ve istikrarlı oyuncuları ve bulundukları Bundesliga içinde güçlü rakiplere rağmen sıra başını 11 puan farkla elinde tutarak iddialı bir yıl geçirdiğini cümle aleme isbat etti. Schalke 11 puan geriden gelen en istikrarlı rakip görünümünde ancak bu birinciliğe namzet olmak için yeterli görünmüyor şimdilik.
2017_en_iyi_futbol_takımları.jpg

1.  Barcelona, La Liga’da birinciliği sağlam adımlarla götürüyor ve arkasına dizdiği Atletico Madrid, Sevilla, Valencia, Real Madrid aldırmadan bu yıl ipi göğüslemek için elinden gelenin fazlasını yapmaya hazır bir performans çiziyor. Barselona bu yıl içinde Philippe Coutinho transferi ile 2018 yılında daha etkin ve sükseli bir futbol oynayacağını şimdiden iddialı transferi ile duyurmuş oldu.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir