Dünya Mülteciye Çelme Takan Macar Kameramanı Konuşuyor

1565

Bildiğiniz gibi mülteciler Avrupa ülkelerine yerleşebilmek için büyük tehlikeler atlatıyorlar. Kimisi daha ulaşamadan ölürken kimisi de ulaşıp yerleşebilmek için izin almaya çalışıyor. Ama ülke yönetimleri ve bazı insanlar bu durumdan hoşnut değil. Son olarak Macaristan-Sırbistan sınırında polislerden kaçan bir mülteciye tekme atan bir tanesine de çelme takan kadın kameraman dünyanın gündemine oturdu.

Aşırı sağ görüşteki bir partiye sempatisiyle bilinen N1TV kanalı için çalışan Petra Lazslo bu hareketinden sonra işten çıkarıldı. Kanal yaptığı açıklamayla N1TV’nin bir çalışanının böyle bir davranışta bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Lazslo, olaydan sonra ilk defa yazdığı bir mektupla bazı açıklamalarda bulundu. Mektubunda kendini savunan Lazslo “Bir tanesi bana doğru koşuyordu, saldıracak sandığım için kendimi korudum.” ifadelerini kullandı. Ayrıca mektubunu “Ben çocuklara tekme atan kalpsiz bir kameraman değilim. Şimdi sadece yanlış karar vermiş, küçük çocukları olan işsiz bir anneyim.” cümleleriyle bitirdi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir