Doğru Makyaj Yapmanın 5 Temel Adımı

13761

Doğru Makyaj Nasıl yapılmalıdır ?

Meşhur Rus atasözü çirkin kadın yoktur az votka vardır sözü çirkin kadın yoktur yanlış makyaj vardır şeklinde değiştiriyoruz. İstisnalar kaideyi bozmamak koşulu ile makyajın güzelleştirmediği kadın çok az.

Tabi güzelleşmek için makyajı en doğru şekilde uygulamak gerekiyor. Göz altını bembeyaz yapma, Heidi’ye dönüştüren allık sürme, dudağı taşırarak ruj sürme güzelleşeyim derken aman dikkat sizi palyaçoya da çevirebilir.

Merak etmeyin biz sizin yanlış makyaj kurbanı olmanıza izin vermeyiz.  Bu yüzden size  küçük bir makyaj rehberi hazırladık. Dikkatlice okuyun, izleyin hatta ilk uygulamada tekrar izlemekte fayda var.

Not: Öğretici videolarımızın bir kısmı İngilizce ama merak etmeyin ne dediğini anlamanıza bile gerek yok izlemek fazla fazla yeterli. 

Doğru Makyaj Teknikleri

# 1 Fondöten – Kapatıcı

Doğru makyajın ilk temel adımı ten makyajını doğru şekilde yapmak. Emin olun yüzünüzdeki hatları belirgin hale getirmek güzelliğinize güzellik katacak.

Uygulama başında bir kaplana benzesenizde korkmayın. Kapatıcıları doğru şekilde yayınca sonuç mükemmel oluyor.

# 2 Kaş

Göz makyajınız kadar bakışınızı değiştirecek diğer bir makyaj da kaş makyajı. Son senelerde ince ve kavisli kaşlar yerini kalın ve düz kaşlara bıraktı. Hatta ince kaş sizi olduğunuzdan hem yaşlı hem de daha demode gösterecektir bizden uyarması.

Doğuştan kalın olanlara ne mutlu ama eğer ince kaşlıysanız üzülmeyin aşağıda doğru şekilde nasıl kaşınızı kalınlaştıracağınızı güzel güzel gösteriyor.

# 3 Eyeliner

Kadınların baş belasıdır eyelinerı ya da kalemi düzgün bir şekilde çekmek. Kuyruğu yamuk olur, göz kapağına bulaşır, eğri olur nefret edersin sürerken üstelik yakında kuaför de yoksa şimdiden kolay gelsin ama merak etmeyin bu videoyla birlikte usta bir kuyruklu eyeliner ya da göz kalemi çekicisi olabilirsiniz.

# 4 Allık

Teninize ne kadar kontör uygulamış olsanız da allık yanaklarınızı en belirgin hale getirecek unsur tabiki doğru sürmek kaydı ile. Çünkü yanlış sürülen allık sizi yukarıda dediğimiz gibi Heidi’ye de çevirebilir. Aslında yüzünüzü ince gösterecek, yanak çizginizi belli edecek şekilde allık sürmek son derece basit. Sadece kuralların dışına çıkmayın yeter.

# 5 Ruj

Etkileyici bir gülüşe sahip olmak etkileyici dudaklara sahip olmaktan geçiyor. Bir çok kadının büyük sorunlarından biri ne yazıkki ince dudaklar. Üzülmeyin, basit makyaj hileleri ile siz de dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Kuralları, hileleri anlattık şimdi gelelim esinlenebileceğiniz makyaj örneklerine. Biz sizler için en çok tercih edilen makyaj tiplerini seçmeye çalıştık yok bunlar gibi istemiyorum derseniz YouTube’a makeup tutorial yazıp binlercesine ulaşabilir veya doğru makyaj ipuçları paylaştığımız yazımıza bakabilirsiniz.

# Günlük Makyaj

Gün içerisinde yapılacak en güzel makyaj sade bir şekilde gözleri öne çıkarmak. Sanırım boya küpü şeklinde ofise gitmek ya da alışveriş merkezinde dolaşmak istemezsiniz. Hatta böyle dolaşıyorsanız da bu sevdadan vazgeçin. Dünyanın yeni mottosu ‘simple is the best’ yani basit olan her zaman en iyisi. Bu sözü günlük makyajımızda da kullanabiliriz. Üstelik sizi bu tarz makyajlar hem daha fresh gösterecektir.

# Buğulu Göz Makyajı

Gece gezmelerinin ve özel davetlerin vazgeçilmezi buğulu göz makyajı. Yanlış uygulama sonucunda bir çok kadının pandaya dönüştüğü bu makyaj da aman siz siz olun koyu renk bir ruj kullanmayın. Hem gözleri hem de dudakları ön plana çıkarmak güzel olayım derken sizi arabesk yapabilir. Böyle yapınca boya küpü etiketi de bonus olarak geliyor bizden söylemesi.

# Senenin Trendi Bordo Ruj

Bordo ruj çıktı çıkalı kırmızı ruju mumla arar olduk. İnce dudak, dolgun dudak ayırt etmeden bu kış neredeyse hepimiz seve seve her tür makyajla kullandık bu rengi. Bizce en yakışanı sadece dudakların ön plana çıktığı makyajlar. Uzun kirpikler, sade bir göz makyajı ve dolgun bordo dudaklar. Güzel olma garantili.

Not: Eğer dudaklarınız çok çok inceyse ve kalemle kalınlaştırmakta yetmiyorsa o zaman ‘İğnesiz ve Operasyonsuz Dolgun Dudaklar Artık Hayal Değil‘ yazımızı mutlaka okumalısınız.

# Sarışınlara Özel

İtiraf edelim bir çoğumuz küçükken Barbie olmaya özendik bir çoğumuz için bu küçüklükte kalan bir arzu da olsa bazılarımız büyüdüğü halde Barbie olma arzularını aşamadı. işte bu makyaj tam onlara özel. Biz sarışınlara daha çok yakışacağını düşündük ama esmerler de isterlerse uygulayabilirler.

Ve süpriz! Son olarak da yazımızı bizim makyajlarını beğendiğimiz üç ünlünün tutorial’ı ile bitiriyoruz.

Son uyarı; aman Lana Del Ray eyeliner’ına dikkat. Eğer göz kapağınız biraz düşük ise siz bu makyajı denemeyin bile göz kapağınıza bulaşma riski baya yüksek.

# Bonus- 1 : Kim Kardashian
# Bonus -2 : Cara Delavingne

# Bonus – 3 : Lana Del Ray

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir