Doğru Kıyafet Seçimi İle Daha Zayıf Görünmenin 9 Yolu

5075

Kilo kadınların tatlı belası. Her yıl yaz aylarına yaklaştıkça, spor merkezleri dolar taşar, parklarda koşanlar, yürüyüş yapanlar, televizyon programlarında egzersiz hareketleri gösteren eğitmenler.. Bunları takip etmenin dışında, seçtiğiniz kıyafetlerle de zayıf görünebilirsiniz. Aslında önemsemeniz gereken tek şey, doğru orantıyı kurabilmek.

#1 Dar bluz, çanak etek

Ya da dar bir mini etek ile salak bir bluz. Eğer ikisini de dar ya da bol kesim seçerseniz işte o zaman zayıf olsanız dahi kilolu gözükmeniz olası. Önemli olan göze görsel olarak eşit gözükmek.

kıyafet-sonbisey

#2 Ceket seçimi

Eğer basenlerinizi kapatmak istiyorsanız, ceket altına pantalon giymeniz daha doğru olacaktır. Etek tercih ederseniz, belinize oturan ve daha kısa bir ceket seçimi sizi ipince gösterecektir.

kıyafet-sonbisey

#3 Etek boyu seçimi

Geçen senenin modası olan kalem eteklerin şık olduğu doğru ancak geniş basenli kadınların tercih etmemesi gerekir. Tabii Kim Kardashian değilseniz… Bunun yanında kısa boyluların kalem etek yerine dar mini etek tercih etmeleri, onları olduğundan daha uzun gösterecektir.

kıyafet-sonbisey

#4 Ayakkabı seçimi

Ayakkabınızı sadece giydiğiniz kıyafetin rengine göre değil, giydiğiniz pantolonun, eteğin boyuna göre seçmelisiniz. Eğer kısa kot pantolon tercih ettiyseniz bilekten bağcıklı bir ayakkabı seçmemelisiniz. Bilekten bağcıklı ayakkabı kısa boylu kadınların giymemesi gereken bir ayakkabı çünkü bilekten bağcıklı ayakkabılar bacak boyunuzu kesecektir.

kıyafet-sonbisey

#5 Kot pantolon seçimi

Dar paça, düşük bel, yüksek bel,ispanyol paça, kısa kot pantalonlar … Aslında her proporsiyona uyan kot modelleri mevcut, her kadın kendi vücuduna uygun olanı seçmeli. Moda olanı değil, bedeninize yakışanı tercih etmelisiniz.

kıyafet-sonbisey

#6 Kemer seçimi

Kemer her kadının tercih etmediği bir aksesuar olsa da kullananların da vazgeçilmezi. İnce kemerleri elbiselerde ince belli kadınların kullanması gerekiyor. Kalın kemerleri ise daha bol ve salaş kıyafetlerinizin üzerinde kullanmanız sizi daha ince gösterecektir.

kıyafet-sonbisey

#7 Renk seçimi

Açık renklerin daha kilolu gösterdiğini biliyoruz ancak zayıf görünmek için sadece siyah rengine sığınmanıza gerek yok. Koyu kırmızı, marsala, şişe yeşili gibi trend ve diğer renklere göre daha ağır renkler de seçebilirsiniz.

kıyafet-sonbisey

#8 Saç kesimi

Yuvarlak yüzlerin çokta tercih etmemesi gereken kesimler daha da azalmaya başladı. Artık trend asimetrik saç kesimleri. Hem uzun yüzlüler hem de yuvarlak yüzlüler tarafından gönül rahatlılığıyla tercih edebilir. Kısa boylu kadınların at kuyruğunu bir daha yukarıdan toplamaları onları daha uzun gösterecektir. Boynu uzun bayanların ise kısa saç kesimlerinden tercih etmeleri daha doğru bir seçim.

kıyafet-sonbisey

#9 Çanta seçimi

Minyon kadınların, orta boy ve küçük çanta tercih etmeli gerekir. Aksi takdirde sanki çanta minyon kadınları taşımış gibi oluyor. Uzun boylu bayanların da uzun saplı çanta kullanmaları doğru bir seçim olacaktır.

kıyafet-sonbisey

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir