Diziseverlere 7 Kore Dizisi Önerisi

3281

Wallpaper-to-the-beautiful-you-32313879-1280-720

Ülkemizde çekilen diziler, ne denli çok olursa olsun bir Kore dizisi de o denli ilgi çekebiliyor. Bunun nedenlerine baktığımızda da kesin bir şey söylemek zor olsa da Kore dizilerinin kendine özgü dizi anlayışı ve başka ülkelerden etkilenmeden, özgün ve kültürlerini birebir yansıtacak şekilde konularını işlemeleri olabilir. Ayrıca Kore ile eskiye dayanan tarihi ilişkilerimizdeki dostluk, onların kültürlerine olan merakımızdan dolayı ön yargısız şekilde dizilerini izlememize sebep oluyordur belki de.

Genel olarak Kore dizisinde komedi varsa katıla katıla güldürürken, dram varsa da hüngür hüngür ağlatıyor. Tarihi dizileri ise birebir belgelere dayandığı gibi çekiliyor, herhangi bir ekleme çıkarma yapmamaya ve yorum katmamaya özen gösteriliyor. Ayrıca Kore dizileri genel olarak 16-20 bölümlük, tek sezondan oluşurlar. Böylece konular sakız gibi uzayıp sizi bunaltmaz. Sezon finalleri genelde hep mutlu sonla biter bu yüzden günlük hayatın keşmekeşinde ara ara nefes almanızı da sağlar diyebiliriz.

Eğer Kore dizilerine ilgiliyseniz ve sürekli takip ediyorsanız ya da yeni başlayanlardansanız bu yazımızda izlenmesi gereken Kore dizilerine yer verdik.

1.My Girl Friend is Gumiho

tumblr_msgqxtlvf71sh1i6eo1_400

Romantik komedi türüne girebilecek bir dizidir. Bazı sahnelerde ağlamamak elde değildir. Hem güldürüp hem ağlatan aynı zamanda da fantastik bir konusu olan bu dizinin izleyeni de çoktur. Aşka bakış açınız bu çılgın kore dizisi sayesinde farklılaşacaktır.

2.A Gentleman’s Dignity

tumblr_mpsmqmBfR01rrp2eho1_500

Dostluk ve arkadaşlık temelleri üzerine kurulmuş bir dizi. Amerikan dizilerinden tutunda daha bir çok ülkenin dizi sektöründe işlenmiş bir konu olmasına rağmen Koreliler dostluk konusunu gene kendine özgü bir biçimde işlemiştir.

3.Secret Garden

secret-garden-21

Kore dizisi tutkunlarının favori dizilerinden biri de Secret Garden’dir. Dizi fakir kız ve zengin oğlanın birbirlerinden hoşlanması üzerine başlar, (diğer klasik diziler gibi) ama daha sonra işin içine giren fantastik olaylar Secret Garden’ın diğer dizilerden ayrışmasına sebep olur.

4.You’re Beautiful

your-beautiful-tumblr-gif-i17

Oyuncuları, senaryosu ve bol bol güldürmesi sebebi ile izlenesi Kore dizileri listenize ekliyorsunuz bu diziyi de. Dizinin sadece 16 bölümden oluşması tadının damağınızda kalmasına sebep olsa da izlemeye değer bir Kore dizisidir.

5.My Love From Star

kore dizisi

Diğer Kore dizilerinden tarzı ve senaryosu ile farklılaşsa da izlemeye değer komedi unsuru bol fantastik bir Kore dizisi olarak karşımıza çıkar.

6.Empree Ki

kore dizisi

Diğer Kore dizilerine göre daha uzun soluklu olan bu dizi aynı zaman da tarihi konu ediniyor. Sanılanın aksine dizide Kore tarihi değil Çin tarihi işleniyor. Uydurma olaylardan ziyade gayette belgelere dayalı bir şekilde dizi ilerliyor. Tarihi dizilerden hoşlananlar için iyi bir alternatif.

7.City Hunter

1451436912_3-1f5e1

Aksiyon kokan polisiye bir Kore dizisi ise aradığınız City Hunter onlardan biri. Bu dizide aksiyonun yanı sıra gözyaşı ve aşkta var. İzlenmesi gerekenler listenize eklemenizde fayda var.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir