Dan Brown’un Cehennem Kitabı Film Oluyor

1569

Dünyanın en çok satan kitapları arasına giren Dan Brown’un Cehennem kitabı, beyaz perdeye uyarlanacak. Filmde aynı zamanda Türk belgeselci Göksel Gülensoy’un görüntüleri de yer alacak. Filmin ekim ayında vizyonda olması bekleniyor.

dan-brownBelgeselci Göksel Gülensoy, “Ben bundan çok büyük mutluluk duydum. Filmin kilit noktalarından biri hem benim hem de benim çektiğim belgesel. Bunu bir şekilde filmin içinde seyirciye vermek zorundalar. Bu kitabın karakteri olarak canlıysam filminde olmayı çok arzu ederim” dedi.

Göksel Gülensoy 15 yıldır 8 kişilik özel ekibiyle Ayasofya’nın su kuyularına dalıyor, dar tünellerini inceliyor. Gülensoy, “Özel olarak 3D animasyonlarla çalışıyoruz bu girdiğimiz yerlere. Çok ciddi mezar odaları var. Ayasofya’nın altında çevresinde Ayasofya’nın dışına çıkan yollar var. Aya İrini, Topkapı Sarayı ve Hipodroma doğru giden tüneller var. Ve bu tünellerin birbirleriyle bağlantıları var” dedi.

150 metrelik çevresinde başlayan araştırma bin 200 metreye ulaştı. Göksel Gülensoy, “Ayasofya’nın Derinliklerinde” belgeselini, Dan Brown’ın Cehennem filmiyle yakın zamanlarda çıkarmayı düşünüyor.Bu ikiliyle ilgili bazı sürprizler de olabilir.  Türk belgeselci Gülensoy, “Belki de ileriki aylarda Ayasofya’yı birlikte gezeriz onunla siz de şahit olursunuz” dedi.

Uluslararası çok satanlar listesinde yer alan Cehennem kitabının yaklaşık 100 sayfalık bölümü İstanbul’da geçiyor.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir