Çilem Doğan Karabulut Davası

2557

8 Temmuz 2015 tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesinde kendisini dövüp fuhuşa zorladığı iddiasıyla eşi Hasan Karabulut’u tabancayla öldüren Çilem Doğan dün, tutuklu bulunduğu Tarsus Kapalı Kadın Cezaevi’nden tahliye edildi.

Doğan, İngilizce ‘geçmişime verdiği bütün derslerden dolayı teşekkür ederim’ yazılı tişörtü ve “Hep mi kadınlar ölecek? Biraz da erkekler ölsün” açıklamasıyla tanınıyordu.

manset-6704

Doğan, son savunmasında “Şu adliye koridorlarında yüzüm mor şekilde çok dolaştım koruma kararları için. Başka bir seçeneğim kalmamıştı” dedi. Mahkeme başkanı, Çilem Doğan’ın işlediği cinayetten dolayı ceza almaması için şerh koydu. Oy çokluğuyla alınan kararda iyi hal indirimi de uygulanarak Doğan’a 15 yıl hapis cezası verildi.

Evlendiğinde eşinin uyuşturucu sattığını bilmediğini söyleyen Doğan, evliliklerinin ilk aynında eşinin kendisini darp ettiğini ve “fuhuş yapıp eve para getireceksin” dediğini mahkemede anlattı. Daha sonra şikayette bulunup yasal işlem başlattığını belirtti, o esnada hamile olduğunu öğrendiğini fakat eşinin çocuğun babası olmadığını iddia edip çocuğu istemediğini sözlerine ekledi. Kayınvalidesinin desteğiyle bir kız çocuğu dünyaya getiren Çilem Doğan, yine de kendisi ve çocuğunun yanına hiç uğramayan eşinin evine dönmüş.

kocasini-olduren-cilem-azrail-i-bekleyen-olu-8199987_917_m

Döndükten sonra yine şiddete maruz kalan Doğan, “Bu tür davranışlarından dolayı evden uzaklaştırma dahil bir sürü ceza aldı. Sonrasında avukat tutarak boşanma davası açtım. Ama aile büyükleri araya girip ‘Çocuk var’ deyince kararımdan vazgeçtim. Boşanmaktan vazgeçmemde Hasan Karabulut’un ‘Benden boşanırsan anneni, babanı, kardeşlerini öldürürüm.’ tehdidi de etkili oldu.” dedi.

İfadesini, “Hasan, beni fuhuş yaptırmak için Antalya’ya götürmek istedi. Son 3 gündür Hasan eve gelmiyordu. 8 Temmuz 2015 günü saban 07.00’da eve geldi. Bebeği yatak odasından çıkarmamı istedi ben de diğer odaya götürdüm. Daha sonra yatak odasına tekrar geldiğimde, her zaman belinde taşıdığı tabancayı yastığın altına koydu, soyundu valiz çıkardı ‘ben biraz uyuyacağım iki kadın ve sen hazırlan Antalya’ya gideceğiz’ dedi. ‘Diğer 2 kadınla birlikte sen fuhuş yapıp bana para kazanacaksınız artık Adana ile ilişkilerini kes’ dedi. Ben kendisine bakınca ‘ne bakıyorsun bundan sonra lafımı ikiletme’ diyerek saçlarımdan tutup sürükledi ben de düştüm, saçımdan tuttuğu için Hasan da yatağın arasına düştü. Benim elim de yastığın altına gitti. Antalya’ya gitmeyip fuhuş yapmayacağım için Hasan’ın beni öldüreceğini düşünerek yastık altındaki tabancayı alarak, Hasan bana dönmeden ona ateş etmeye başladım. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum çünkü tabancadan anlamıyorum, sonra tabancayı yatak odasına bırakıp, Hasan gelebilir diye yatak odasının da kapısını kilitledim bebeğimi de evden alarak kaçtım.” diyerek tamamladı.

[irp posts=”46297″ name=”Haybeden Gerçeküstü Aşk Sinemaya Uyarlanıyor”]

Mahkemenin gidişatını Doğan’ın hakime, “Karar verirken beni kızınız yerine koyun.” cümleleri belirledi. Ve Çilem Doğan dün 50 Bin Tl kefaretle serbest bırakıldı.

2093646_1

Yaklaşık bir yıldır medya ve sosyal medyada fazlasıyla destek gören Çilem Doğan’ın tahliye haberi herkesi sevindirdi. Doğan ise en çok kızına kavuştuğu için sevindi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir