Canı Rus Uçağı Düşürmek İsteyenlere Müjde: Türk Yapımı Oyun Davay Down Simulator

1297

Mobil uygulama pazarında her geçen gün daha fazla söz sahibi olan Türk geliştiriciler, bu sefer çok farklı bir oyunla karşımıza çıkıyor. “Morphine” adlı oyunuyla PewDiePie kanalına kadar çıkan Kerim Kumbasar, bu sefer Rus Jeti Düşürme temalı “Davay Down Simulator” oyununu geliştirmiş. Sınır ihlali yapan Rus uçağını vurduktan sonra balkonunuza Türk Bayrağı asıp asmamak ise sizin tercihiniz.

Türkiye ve Dünya gündemini günlerce meşgul eden ve hala artçıları devam eden Rus uçağının düşürülmesi, geliştirici Kerim Kumbasar’ın aklına müthiş bir fikir getirmiş. Kelimenin tam anlamıyla “krizi fırsata çeviren” Kumbasar, her ne kadar oyunun bu denli popüler olmasına olanak tanımadığını söylese de oyun almış başını gitmiş. 9(19)

Oyunda kendinizi bir Türk F-16’sını kullanan pilot olarak görüyorsunuz. Sınırı ilk ihlal eden Rus uçağını düşürdükten sonra destek kuvvet olarak gelen 2 F-16 ile de tüm Rus uçaklarını imha ediyorsunuz. Kısıtlı imkanlarla geliştirilen oyunun seslendirmesini ise bizzat Kerim Kumbasar yapmış.8(32)

Henüz 6 Aralık’ta Google Play Store’a katılan oyunu indirmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Opera, Firefox ve Safari tarayıcılarından bu bağlantı üzerinden oynayabilirsiniz.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir