Burun Estetiği İçin Sosyal Medya Fotoğrafları İle Başvurularda Artış

1241

 

Sosyal Medyada burun estetiği fotoğrafları

Son yıllarda özellikle Instagram ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde güzel görünmek isteyenler estetik ameliyat için doktora başvuruyor. Ancak her zaman iyi bir sonuç vermeyebilir. Türk insanı genellikle kemerli ve ucu düşük burun yapısına sahiptir. Önceki yıllarda insanlar burun estetiği için ünlü isimlerinin fotoğraflarıyla doktora başvururken, son yıllarda ise Instagram fotoğrafları ile başvuruyorlar. Hastalar Instagram’da bulunan makyaj ve bazı bilgisayar programları ile değiştirilen, doğallığı yok edilmiş burun fotoğrafları ile doktorlar başvurmaktadırlar. Bazı kişiler belki de kendi yüzüne hiç yakışmayacak bir burun şeklini takıntı haline getiriyor. Dolayısıyla bu hastalar suiistimal edilmeye açık hale gelmektedir. Doktorlar ise etik davranmalı, hastaları uyarmalı ve profesyonel fikrini belirtmelidir.

Yüz estetiğinde “Altın Oran” denilen oran yüzde uyum sağlar ve güzel olarak algılanır. Bu nedenle belirli bir burun şekli herkese aynı oranda yakışmayacaktır. Yüzünüze yakışmayacak bir burun estetiği ameliyatının ardından sizi önceki halinizden daha çok mutsuz edebilir. Sosyal medyada paylaşılan resimlerin başka bir tehlikesi ise; bazı uygulama eklentileri, makyaj hileleri ve ışık efektleri ile oynanmış olmalarıdır. Bunlar sürekli olarak yanlış bir algı yaratılmasına neden olmaktadır. Ayrıca yüz güzelleştirmede burun estetiği çoğu zaman tek başına yeterli olmamaktadır. Bazen çene veya dudaklara da küçük dokunuşlar yaparak burun estetiğini mükemmelleştirmek gerekir. Şayet kişi bir Instagram fotoğrafındaki buruna şartlanmadan doktora başvurursa, bu tehlikeden korumuş ve sağlıklı güzellik arayışına girmiş olur.

Burun yüzün tam ortasında olması nedeniyle çok önemlidir. Burun yapısı kadar çene, yanaklar ve yüzün geri kalanıyla da uyum içerisinde olması gerekir. Burnu bir elbise gibi düşünün. Elbisenin vitrinde güzel durması yeterli değildir. Sizin üzerinizde de güzel durmalıdır. Örneğin çene ucuna yapılacak küçük müdahaleler burun estetiği ile birleştiği zaman çok büyük farklar yaratırlar. Bu nedenle hastaların buna benzer yönlendirmelerde cerrahlarına güvenmeleri çok önem taşır.

Ameliyattan sonra burnun asıl şekli alması uzun zaman sürer. Burnunuzu şekillendirilebilir bir taş gibi düşünmemek gerekir. Ameliyat esnasında yapılan işlemler ve şekillendirilen kıkırdaklar ile kemikler bir iyileşme sürecinden geçer. Bu günlük olarak az da olsa değişikliklerin sürdüğü bir iyileşme dönemidir. Bu dönemde mümkün olduğunca doğrudan Güneş ışınlarından uzak durmak, küçük darbelerden de sakınmak, ilk 3 ay gözlük kullanmamak ve sabırlı olmak son derece önemlidir. Şunun asla unutulmaması gerekir. Plastik cerrahların gerçekleştireceği hiçbir estetik ameliyat; özgüvenin ve mutluluğun vereceği güzellik ışıltısını tek başına sağlamaz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir