Burger King VS McDonald’s

12560

Fast food denilince akla ilk gelen 2 marka, Burger King ve McDonald’s.. İkisinin de uzuuun ve başarılı bir geçmişi var. Müdavimleri ikisinden de vazgeçemiyor.. Hatta ve hatta bu konuda eğlenceli kutuplaşmalar dahi yaşanıyor.. Burger King insanları ve McDonald’s insanları..

Zararlı olduklarını artık kabul etmiş ve “ama canım çekiyor” bahanesini kullanmayı çok seviyoruz.. Zararlı olan her şey lezzetlidir zaten  🙂

Burger King mi McDonald’s mı? Hangisi daha iyi karar veremedik ve ikisini sanal ringde karşılaştırdık..

mcdonalds-vs-burger-king-sonbisey

#1 Pepsi Vs Coca Cola

Bu karşılaşma aynı zamanda Pepsi ve Coca Cola markalarının da karşılaşmasıdır. Çünkü Pepsi, Burger King’in anlaşmalı kola markası, Coca Cola’da McDonald’s ın anlaşmalı kola markasıdır. Hangi kolanın tadının daha iyi olduğunu bilemiyoruz ama hamburger’in yanında çok iyi gittiğini biliyoruz.

#2 Servis hızları ve düzeni

McDonald’s ın servis hızının restaurantta ve eve serviste daha iyi olduğunu bilsekte eve gelen servislerinde Burger King’in çok daha özverili olduğu için, açık ara kazandığını söyleyebiliriz. Tepsinin düzeni ve eksiksiz olması konusunda ise ikisine de söyleyecek laf yok. Ha McDonald’s da çoğu kez istemezseniz ketçap, mayonez koymayı unutuyorlar..

#3 Kızarmış köfte Vs Haşlanmış köfte

Hamburgerin asıl meselesinin, köftesi ve en en önemli malzemesi de et. Burger King hamburger köftesini dondurulmuş halinin kızartılmış olması, McDonald’s köftesinin dondurulmuş halinin haşlanmış köfte olmasından sebep Burger King bir puan daha alıyor.

sonbisey1

#4 Patates kızartması

Hamburger’in yanında olmazsa olmazlardan bir diğeri ise patates kızartması. Dondurulmuş patates kızartması olduğunu bildiğimiz halde, bir şekilde ikisinin de arasında büyük tat farkı olduğunu hissediyoruz. Kısa bir süre öncesine kadar McDonald’s patates konusunda gayet başarılı ve bozulmaz bir tavır sergilerken, Burger King müşterilerinin “patateslerin çok kötüüü” isyanına sonunda muhteşem bir çözüm buldu ve patatesleri artık taptaze ve sapsarı, iştah açıcı.

#5 Sürekli değişen menü Vs BigMac

BigMac’ten vazgeçmem, diyenimiz ne kadar çoksa, yeni lezzetler denemek istiyorum, diyen de bir o kadar çok. Burger King belirli aralıklarla sabit olan menüsüne 3-4 tane yeni tat katıyor ve sürekli değiştiryor. McDonald’s ise elinde ki vazgeçilmez BigMac tadına sırtını dayamış vaziette.

#6 Soğan halkası Vs Cheeseburger

Cheeseburger, McDonald’s ın diğer ürünleri hakkında düşündüğünün aksine, en iyi hamburgerinin cheeseburger olduğunu bilmiyor herhalde.. Neden peynirli hamburgerlerine daha da çeşit katıpta ürün yelpazesini genişletmediğini düşünsekte, cheeseburger’i bir efsane. Ama Burger King’de yiyipte soğan halkasız bir tepsi düşünmek, aman aman sakın..

#7 Yağ oranı

Evet zararlı olduklarını biliyoruz ancak vazgeçemiyoruz. Bu zarar konusunu en aza indirgemek için de yağ oranına baktığımız da, McDonald’s büyük bir adım atıyor. Burger King’in yağı kullanmamasını tavsiye ediyoruz.

#8 Burger menüsü dışında

Burger menüsü dışında başka servisleri var mııı? Burger King’in çocuklar için oyuncak vermesi, McDonald’s ta da var evet ama çocukların en çok sevdiği diğer şey? Tatlı menüleri ve tatları.. McDonald’s tatlı konusunda herkesi tek geçiyor.. Bir de kahvaltı menülerinin olması onlara bir artı daha çizdiriyor..

#9 Ranch sos Vs Tatlı acı sos

Tepsinizde olmazsa olmaz bir diğer şey, soslar!! Sossuz fast food yenmez.. Sossuz fast food, kebapçıda dürüm yemeye benzer. Bu yüzden de ikisi de soslarını bir ara paralı yapmıştır. Sonrasında çok beğenildiği için Burger King soslarının büyük şişelerde üretti ve restorantlarında satışa sunmaya devam ediyor.

#10 “Ateş seni çağırıyo!!” Vs “Mc Donald’s gibisi yook!!”

Reklam sloganlarının ne kadar mühim olduğunu, 10. maddenin başlığını okuyunca ve direk reklam nağmesiyle söylediyseniz, ikisi de bu işi iyi beceriyor demektir.

#11 Paketlenmiş hamburger Vs Köpük kaptaki hamburger

Hamburger dağınık yenilen bir şey. Hamburger yediğini insan parmak aralarından akan sosa, hamburgerin poposundan fırlayan köfteyi yakalamaya çalışırken bulur insan kendini.. Burger King bunu biraz olsun engellerken, McDonald’s iyice salmış durumda. Tercih sizin..

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir